Zespół Jupiter został oskarżony o zrzucanie tokenów na inwestorów

Jupiter sprzedał większość tokenów JUP

Według Adama Cochrana, partnera zarządzającego Cinneamhain Ventures, zespół stojący za agregatorem DEX Jupiter sprzedał większość swoich aktywów o wartości około 30 milionów dolarów pierwszego dnia handlu natywnym tokenem JUP.

JUP wystartował 31 stycznia. Zostało to poprzedzone drugą rundą airdropów wśród członków społeczności. Związane z tym wydarzeniem i notowane na wielu popularnychOCpodekscytowanie przyczyniło się do wzrostu wolumenu obrotu agregatora DEX.

Według CoinGecko w szczytowym momencie cena JUP wynosiła 0,7458 USD . W ciągu kolejnych 24 godzin kurs natychmiast spadł o 24,2%, do 0,5654 dolara.

Cochran dostrzegł tę dynamikę jako konsekwencję działań zespołu Jupiter, który wycofał część płynności z puli, nie blokując swoich tokenów na sprzedaż. Część wpływów trafiła do deweloperów.

Specjalista wyjaśnił, że zespół wykorzystywał jego platformę do przeprowadzania transakcji, zachowując kontrolę nad ponad 50% dostaw JUP.

Specjalista wyraził obawę, że takie działania psują reputację przedsiębiorstwa, które może stać się „bardzo dobrze prosperującym, długoterminowym przedsiębiorstwem”.

Partner zarządzający Cinneamhain Ventures zamieścił zrzut ekranu korespondencji „zaufanego źródła” z zespołem Jupiter, w którym wyraził swoje obawy dotyczące ich działań.

W odpowiedzi założyciel agregatora DEX pod pseudonimem Meow stwierdził, że „była to sprzedaż na otwartym rynku”. Nazwał tę krytykę „bzdurym postem bez faktów”.

Meow obiecał przeprowadzić dokładną analizę dynamiki zasobu po uruchomieniu.

Następnie współzałożyciel Jupitera stwierdził, że zespół sprzedał zaledwie 250 milionów JUPów, a udział w całkowitej podaży wyniósł 2,5%. Początkowo planowano konwersję 5-20%. Zauważył też, że założyciele mogliby otrzymać więcej środków metodamiOKOLubOTC.

Gdyby Jupiter z nich skorzystał, uczestnicy zrzutu otrzymaliby ogromną pulę za stałą sprzedaż, co mogłoby odstraszyć potencjalnych nabywców – wyjaśnił Meow.

„Nie potrzebujesz renomowanych źródeł, wystarczy przeczytać tweety zespołu Jupiter, Discord i transmisje na żywo z ostatnich kilku tygodni. Nie ma potrzeby bawić się w Sherlocka. Tylko oburzeni ludzie za bardzo podkręcali ten szum, nie zwracając uwagi na krzywą startu” – napisał jeden z przeciwników.

Comments (No)

Leave a Reply