300 milionów dolarów na ubezpieczenie aktywów cyfrowych

Giełda Bittrex uzyskała 300mln $ na ubezpieczenie aktywów cyfrowych trzymanych na cold wallet’ach.

Bittrex ogłosił 29 stycznia ze pokrycie to pomoże w ochronie zasobów kryptograficznych przechowywanych na cold wallet’ach giełdy. Portfele te są odłączone od sieci i przechowują klucze prywatne.

Polisa Bittrex została wprowadzona przez giganta pośrednictwa ubezpieczeniowego Marsh i była prowadzona przez Lloyd’s Arch Syndicate. Bittrex potwierdził, że pokrycie w takiej kwocie zostało zatwierdzone „po udanym zademonstrowaniu obszernych protokołów bezpieczeństwa wewnętrznego i zgodności giełdy”.

„Ściśle współpracowaliśmy z Bittrex, aby stworzyć dostosowane do potrzeb ubezpieczenie, które będzie pasować do ich specyficznych potrzeb w zakresie kryptowaluty” – powiedziała Sarah Downey, współprzewodnicząca zespołu Marsh Digital Asset Risk Transfer (DART).

Ubezpieczenie giełdy jest prawdopodobnie rekordowy. Wcześniej w tym miesiącu giełda Gemini utworzyła własną firmę ubezpieczeniową o łącznej wartości 200 milionów dolarów na zabezbieczenie cyfrowych aktywów. Coinbase z kolei ma 255 milionów dolarów pokrycia aktywów które są przechowywane na hot wallet’ach i  portfelach online.

Zródło : theblockcrypto.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.