Były szef BitMEX poddał się władzom USA. Został zwolniony za kaucją w wysokości 10mln$

Były prezes giełdy BitMEX Arthur Hayes poddał się amerykańskim władzom.

Zgodnie z warunkami umowy przyjechał na Hawaje z Singapuru i został postawiony przed sądem federalnym w Honolulu. Hayes został zwolniony za kaucją w wysokości 10 milionów dolarów zabezpieczoną 1 milionem dolarów w gotówce i innymi zobowiązaniami.

Były szef BitMEX będzie mieszkał w Singapurze i zachowa swój paszport USA na podróż do sądu w Nowym Jorku, który oczekuje na rozpatrzenie sprawy.

Zgodnie ze standardowymi warunkami zwolnienia za kaucją nie może on posiadać broni i jest zobowiązany do zgłaszania władzom USA wszelkich kontaktów z organami ścigania w ciągu 24 godzin.

Amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) złożyła pozew przeciwko BitMEX i jego właścicielom w październiku 2020 roku. Ponadto Departament Sprawiedliwości oskarżył Hayesa, Bena Case’a, szefa rozwoju firmy Grega Dwyera i dyrektora ds. Technicznych Samuela Reida o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej.

Reed został aresztowany w Stanach Zjednoczonych i zwolniony za kaucją w wysokości 5 milionów dolarów.

Na początku marca okazało się, że Hayes negocjuje z władzami USA w sprawie dobrowolnego zgłoszenia się do organów ścigania.

W grudniu były szef giełdy w Stuttgarcie, Alexander Heptner, objął stanowisko CEO BitMEX.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.