TBD Jacka Dorseya uruchamia nowego dostawcę rozwiązań w Lightning Network

Firma Dorseya nazywa się C=

C= ma na celu ułatwienie dostępu do LN kontrahentom i przedsiębiorcom. Celem firmy jest przede wszystkim zwiększenie zasięgu ekosystemu BTC do 1 miliarda użytkowników.

W tym tygodniu były dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, ogłosił rozpoczęcie nowego projektu o nazwie C= . Jest dostawcą rozwiązań opartych na sieci Lightning Network dla biznesu zorganizowanego pod auspicjami TBD, spółki zależnej Block.

Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie organizacji na Twitterze. Podobnie jak cała inicjatywa TBD, projekt C= koncentruje się na stworzeniu uniwersalnego zestawu narzędzi w ekosystemie BTC do „przeniesienia pełnej kontroli finansowej na klientów”.

Nowy projekt Dorseya ma na celu poprawę płynności i routingu w Lightning Network:

Połączenie z LN wymaga płynności w postaci bitcoinów. C= zbuduje infrastrukturę za pomocą BTC, które są przesyłane do sieci, aby firmy i kontrahenci mogli przeprowadzać transakcje w bezpieczniejszej i kontrolowanej przestrzeni tego ekosystemu.

W projekt zaangażowany jest również zespół Cats Spiral. Czyli w rzeczywistości C= tworzy infrastrukturę z „pożyczoną” płynnością, upraszczając tym samym dostęp do LN ze wszystkimi zaletami tego rozwiązania.

Globalne cele nowej firmy są dość ambitne – miliard użytkowników w ekosystemie BTC. Teraz C= szuka potencjalnych partnerów.

Skąd pochodzi nazwa C=? Najprawdopodobniej jest to odniesienie do równania E=mc2. Firma jednak tego nie potwierdziła.

Comments (No)

Leave a Reply