Firma Circle popiera propozycję uregulowania emitentów stablecoin jako banków

Emitenci stablecoinów, tacy jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC), mogą wkrótce zostać zmuszeni do pracy zgodnie z tymi samymi przepisami, co banki, o dziwo to nie przeraża dyrektora generalnego firmy Circle, podmiotu odpowiedzialnego za USDC.

Komentując propozycję administracji Bidena dotyczącą pracy nad regulacją podobną do bankowej dla emitentów stablecoin, dyrektor generalny Circle Jeremy Allaire zajął stanowisko popierające zalecenie. Podkreślił, że cel wniosku, jakim jest uregulowanie przez Rezerwę Federalną emitentów stablecoin’ów dolarowych w systemie finansowym Stanów Zjednoczonych jako banków na poziomie federalnym, stanowi znaczący postęp dla rozwoju branży.

Allaire zauważył, że obecne kroki zmodernizują obecne przepisy dotyczące transmisji pieniędzy „do znacznie bardziej fundamentalnej infrastruktury będącej podstawą tego, jak potencjalnie może wyglądać przyszłość rynków bankowych i kapitałowych”.

Dodał, że kiedy rynek stablecoin rośnie do setek miliardów w obiegu i bilionów w transakcjach, ryzyko dla rynków finansowych i stabilności finansowej staje się znacznie większe.

Propozycja administracji Bidena ma na celu stworzenie nowej „karty specjalnego przeznaczenia” dla emitentów stablecoin, umieszczając ich w tej samej kategorii co banki. Allaire uważa, że ​​szczegóły dotyczące karty bankowej dla firmy kryptograficznej mogą wymagać uzgodnienia z czasem zarówno z FDIC, jak i innymi agencjami nadzorującymi banki.

Stablecoiny stały się centralnym punktem rozmów dla regulatorów. We wrześniu Ministerstwo Skarbu USA podobno zorganizowało kilka spotkań w celu zbadania ryzyka związanego z stablecoinami dla użytkowników, rynków i systemu finansowego.

 

Comments (No)

Leave a Reply