Szef ENS oskarżył Unstoppable Domains o kradzież patentów

ENS, okradziony z patentów

Czołowy twórca usługi nazw domen ENS, Nick Johnson, opublikował list otwarty do Unstoppable Domains (UD), w którym oskarżył konkurencję o kradzież patentów.

W styczniu firma UD otrzymała swój pierwszy patent zatytułowany „Blockchain Domain Solution”, który opiera się w całości na technologiach ENS typu open source, powiedział Johnson.

Od tego czasu firma kontynuowała wprowadzanie innych zmian, w tym niedawną aplikację dotyczącą mechanizmu rezerwacji podobnego do Sunrise Phase, który był wspólny dla całej społeczności DNS.

Następnie UD wydał komunikat prasowy, w którym obiecał scedować swój pierwszy patent na Web3 Domain Alliance, grupę branżową założoną i zarządzaną przez Unstoppable Domains.

Doceniamy towarzyszące temu nastroje, ale niestety komunikaty prasowe nie są prawnie wiążące” – powiedział Johnson.

Rzecznik ENS wezwał UD do poparcia swoich twierdzeń przedstawieniem „bezwarunkowego i nieodwołalnego zobowiązania patentowego”.

Początkowo deweloper nie był przeciwny wykorzystaniu technologii swojego projektu, ponieważ były one już w domenie publicznej. Jednak działania Unstoppable Domains wzbudziły pytania o ich integralność.

Jeśli firma ostatecznie odmówi przeniesienia patentu na rzecz stowarzyszenia, ENS Labs zakwestionuje wniosek w sądzie – ostrzegł Johnson.

ENS nadal angażuje się w umożliwianie otwartych innowacji w Web3. Wierzymy w tworzenie otwartych, rozszerzalnych i trwałych systemów, na których można budować w celu wzmocnienia ekosystemu domeny blockchain” – podsumował.

Comments (No)

Leave a Reply