Społeczność ogłosiła „śmierć” Friend.Tech

Szybki koniec Friend.Tech

Niecałe trzy tygodnie po uruchomieniu aktywność handlowa nowej sieci społecznościowej Web3 Friend.Tech gwałtownie spadła. Uczestnicy rynku ogłosili „śmierć” projektu.

Według DeFi Llama 21 sierpnia opłaty w protokole osiągnęły najwyższy poziom 1,7 mln dolarów, ale już 26 sierpnia spadły o ponad 87% do 215 000 dolarów.

Według panelu analitycznego Dune liczba operacji Friend.Tech również spadła o ponad 90%, z 525 000 do 51 000 .

Liczba aktywnych kupujących i sprzedających również gwałtownie spadła, z wysokiego poziomu 5500 użytkowników do 550 w tej chwili.

Ponadto napływ środków zmniejszył się z 16,8 mln dolarów do 1,6 mln dolarów – o prawie 90,5%.

Friend.Tech wystartował 10 sierpnia w sieci Base L2 na Ethereum, wspieranej przez giełdę Coinbase. Jest to zdecentralizowana platforma społecznościowa zintegrowana z X (dawniej Twitter), która umożliwia tokenizację profili użytkowników.

Według menedżera ds. ryzyka Coinbase Lisandro Rodrigueza platforma jest „martwa” z powodu „chciwości i słabej realizacji”. Podkreślił także problemy związane z botami i powszechnymi oszustwami.

Nawiasem mówiąc, Friend.Tech to naprawdę fajny pomysł, aby dać ludziom możliwość interakcji z gwiazdami. Był to sposób na utworzenie wewnętrznego kręgu, w którym użytkownik mógł wykupić dostęp i nawiązać kontakt ze swoimi ulubionymi autorami. Jednak struktura platformy ostatecznie doprowadziła do jej upadku” – dodał rzecznik Coinbase.

Przypomnijmy, że w lipcu projekt Bluesky – zdecentralizowana alternatywa dla X, wspierany przez współzałożyciela i byłego dyrektora generalnego sieci społecznościowej Jacka Dorseya – zamknął zalążkową rundę finansowania w wysokości 8 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.