Voice- nowa platforma społecznościowa oparta o blockchain EOS

Spółka matka EOS- Block.one- ogłosiła oparty o blockchain, zdecenralizowany portal społecznościowy o nazwie Voice.

Firma zdecydowała się na blockchain EOS, by (jak twierdzi) zapewnić transparentność działań. Firma chcę uniknąć ukrytych algorytmów i mechanizmów przesuwania treści, których potencjalny użytkownik nie będzie świadomy.

Brendan Blumer, CEO Block.one, porównał Voice z obecnie używanymi portalami społecznościowymi mówiąc:

Prawda jest taka, że obecne portale mediów społecznościowych zaprojektowane są tak, by wykorzystywać swoich użytkowników. Wystarczy spojrzeć na model biznesowy. Nasze treści, nasze dane, nasza uwaga. To wszystko jest niezwykle cenne. Jednak teraz to platforma, a nie użytkownik, zbiera nagrodę.

Block.one niedawno dołączył do programu Coinbase Earn, oferty edukacyjnej prowadzonej przez główną platformę krytpo- Coinbase. Program pozwala na branie udziału w kursach traktujących o krypto w zamian za niewielką sumę krypto, o których uczy się użytkownik.

W erze cyfryzacji, transparentność i jasność działań portali społecznościowych wiele znaczy. Coraz więcej osób sięga po coraz to nowsze media, testując ich wady i zalety. Tak szybko rozwijająca się przestrzeń stanowi duże zagrożenie dla działających już od lat portali.

Gigant społecznościowy- Facebook- i jego skoncentrowany na płatnościach krytpo- Globalcoin- będą musiały stawić czoła czynnikom demograficznym, gdyż średnia wieku użytkowników stale rośnie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.