Sony zamierza wprowadzić wydarzenia sportowe do metaverse

Japoński gigant technologiczny przejął firmę Beyond Sports, zajmującą się animacją, która jest właścicielem technologii przekształcania obrazu meczu sportowego w obiekty 3D w ramach metaverse.

Sony planuje połączyć wiedzę Beyond Sports i innej firmy, przejętej jeszcze w 2011 roku, Hawk-Eye Innovations. Cel: stworzenie technologii, która umożliwiłaby produkcję w czasie rzeczywistym treści związanych z rozgrywkami piłki nożnej, koszykówki, tenisa i baseballu.

Firma Hawk-Eye Innovations wynalazła sposób na określenie dokładnej pozycji piłki w dowolnym momencie – metodę stosowaną już np. przez National Football League (NFL) i National Hockey League (NHL). Jeśli Sony uda się to pociągnąć, będą w stanie odtworzyć dokładną symulację meczu w czasie rzeczywistym w 3D, w którym zawodnicy i piłka poruszają się realistycznie. I zintegrować to z metaverse – co oznacza, że fani sportu będą mogli uczestniczyć w niemal prawdziwym meczu z zacisza własnego domu.

Firma pracuje obecnie nad własnym headsetem wirtualnej rzeczywistości, Playstation VR 2, którego premiera planowana jest na luty 2023 roku. Zestaw będzie kompatybilny jedynie z konsolą do gier firmy, Playstation. Dział gier Sony otrzymał wcześniej patent, który pozwoli mu badać i wykorzystywać w swoich produktach niewymienne tokeny.

Comments (No)

Leave a Reply