Deutsche Telekom jest teraz operatorem węzła Chainlink

T -Systems podmiot zależny spółki Deutsche Telekom, której wartość opiewa na kwotę 80 miliardów dolarów, została operatorem węzła Chainlink (Link) i będzie zajmować się „uogólnionym wydobyciem”.

Deutsche Telekom to jedna z wiodących firm w Niemczech, zatrudniająca ponad 200 000 osób i posiadająca kapitalizację rynkową na poziomie 80 miliardów dolarów. Fakt, że jedna z jej spółek zależnych ma zostać dostawcą zdecentralizowanych źródeł danych, które są nagradzane w kryptowalutach, jest znaczący. Oświadczenie T-Systems nazywa to porozumienie „uogólnionym wydobyciem”:

„Dostarczając rzeczywiste dane do sieci Chainlink, T-Systems MMS angażuje się w tak zwane„ uogólnione wydobycie ”, w ramach którego dostarcza usługę informatyczną do sieci blockchain, jednocześnie otrzymując wynagrodzenie w postaci zasobów cyfrowych. Ponieważ w DeFi jest już ulokowana znaczna wartość zasobów, takie usługi IT zaczynają odgrywać ważną rolę w całym ekosystemie Ethereum”.

T-Systems działa w branży cyfrowej transformacji dużych korporacji i średnich przedsiębiorstw. Firma zatrudnia ponad 2000 osób i osiągnęła obrót w wysokości 176 milionów euro w 2019 roku.

Gleb Dudka, analityk z T-Systems MMS, wspomniał, że jego firma odpowiedzialna jest za wspieranie infrastruktury sieci publicznej:

 „Można nawet powiedzieć, że naszym obowiązkiem jako firmy telekomunikacyjnej jest być publicznym dostawcą infrastruktury sieci blockchain”.

Chociaż początkowo T-Systems będzie tylko operatorem węzła, rozważane są też specyficzne dla telekomunikacji rozwiązania użycia technologii blockchain – takie jak rozliczenia roamingowe.

zródło : cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply