Coinbase wyda film o… Coinbase już 7 października

7 października w Amazon Prime Video, iTunes i YouTube pojawi się dokument o ostatnich trzech latach działalności giełdy Coinbase i rynku kryptowalut. Informacje o produkcji przekazał CEO platformy – Brian Armstrong.

Film opowiada o „dobrym, złym i brzydkim” procesie tworzenia od podstaw start-upu technologicznego.

Wyreżyserował go Greg Kos, znany z Song Sung Blue, The Great Alone i AlphaGo. Starał się pokazać bez ogródek trudności przedsiębiorcy venture capital i zainspirować innych, którzy planują pójść tą drogą.

Nagrodzony zespół kilku festiwali filmowych otrzymał „bezprecedensowy dostęp” do Coinbase, obejmujący „szalone wzloty i upadki w tym okresie”.

Armstrong przyznał, że chciał pokazać założycieli startupów jako zwykłych ludzi próbujących stworzyć produkt, którego ludzie pragną. Powiedział, że wszyscy w branży wierzą w możliwość istnienia sprawiedliwego, wolnego i globalnego systemu finansowego.

CEO Coinbase stwierdził, że ma nadzieję, iż film pomoże spopularyzować cyfrowe finanse.

Inne krypto filmy

Przypomnijmy, że w sierpniu filmowiec Christopher Cannucciari i White Paper Films ogłosili rozpoczęcie prac nad dokumentem I Am Not Satoshi.

Wcześniej brytyjska wytwórnia Substantial Films zapowiedziała prace nad czarną komedią „Decrypted”. Fabuła skupia się na historii zespołu NSA, który porywa Nakamoto i zmusza go do przekazania informacji, których rząd potrzebuje, aby zlikwidować kryptowaluty.

W lipcu 2021 roku kampania crowdfundingowa filmu dokumentalnego o Vitaliku Buterinie zebrała na platformie Mirror 1,9 mln dolarów w trzy dni.

Wiosną 2022 roku okazało się, że powiązana z Ridleyem Scottem firma Scott Free Productions zekranizuje książkę dziennikarki Camille Russo. Opisuje, jak współzałożyciel Ethereum zjednoczył grupę deweloperów wokół idei stworzenia „światowego komputera”.

 

Comments (No)

Leave a Reply