SFC Hongkong: „Handel na giełdzie kryptowalut MEXC jest niebezpieczny”

Kolejne ostrzeżenia związane z giełdą MEXC

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) Hongkongu nalegała, aby lokalni handlowcy powstrzymali się od handlu na singapurskiej giełdzie kryptowalut MEXC, ponieważ platforma nie ma licencji na działanie w tym specjalnym regionie administracyjnym Chin.

MEXC aktywnie promuje swoje usługi wśród inwestorów z Hongkongu pomimo braku zgody SFC. Giełda nawet nie wystąpiła o licencję, tylko uruchomiła reklamę skierowaną do lokalnych inwestorów, oferując nowym użytkownikom 20 dolarów za pomyślne przejście procedury Know Your Customer (KYC).

Użytkownikom z Hongkongu, którzy zaproszą ludzi do MEXC za pomocą linku polecającego, obiecana jest nagroda w wysokości 10 MX, czyli własnych tokenów giełdy. Lokalne przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu stanowią przestępstwo świadczenie lub promowanie usług w zakresie aktywów wirtualnych na rzecz inwestorów z Hongkongu.

Inwestorzy ryzykują utratę całej inwestycji, jeśli platforma kryptowalut przestanie działać, napotka problemy techniczne, zostanie zhakowana lub ukradnie aktywa klienta – ostrzega SFC.

Niedawno organ regulacyjny z Hongkongu dodał giełdę kryptowalut Bybit do listy podejrzanych firm. Obecnie na liście znajduje się około 20 giełd handlu kryptowalutami.

Na początku marca SFC wydała ostrzeżenie dotyczące podejrzanych stron internetowych udających licencjonowane platformy kryptograficzne OSL Digital Securities i Hash Blockchain (HashKey).

W lutym SFC ostrzegła przed oszustami podszywającymi się pod giełdę kryptowalut MEXC. SFC stwierdziło wcześniej , że jeśli lokalne platformy kryptowalut nie złożą wniosku o licencję do 29 lutego, będą musiały zostać zamknięte do 31 maja 2024 r.

Comments (No)

Leave a Reply