IntoTheBlock: W ciągu jednego dnia z giełd kryptowalut wycofano bitcoiny o wartości 750 milionów dolarów

Bitcoiny odpływają z giełd

Platforma analityczna IntoTheBlock podała, że ​​w ciągu 24 godzin posiadacze Bitcoinów masowo wycofali swoje aktywa z platform giełdowych. Jak podaje portal IntoTheBlock, po sesji 14 marca z giełd kryptowalut wypłacono ponad 750 mln dolarów w BTC.

To najwyższa liczba wypłat Bitcoinów z rachunków giełdowych od maja 2023 roku. Ponadto największy udział miały giełdy Bitfinex (524 mln dolarów) i Kraken (130 mln dolarów). Analitycy IntoTheBlock zauważyli, że rynek kryptowalut demonstruje klasyczny schemat przenoszenia płynności z długoterminowych posiadaczy Bitcoinów na salda spekulantów.

Jednocześnie obserwuje się znaczny wzrost realizacji zysków spot i popytu na dźwignię finansową w kontraktach futures. IntoTheBlock uważa, że ​​przepływ Bitcoinów z kont giełdowych do prywatnych portfeli kryptowalutowych można postrzegać jako pozytywny znak zaufania inwestorów do długoterminowej wartości BTC.

Po serii głośnych bankructw i ataków hakerów inwestorzy kryptowalut starają się nie korzystać z usług zewnętrznych depozytariuszy i wolą samodzielnie chronić swoje aktywa.

Comments (No)

Leave a Reply