Korekta na bitcoinie i szansa dla altcoinów

Korekta na bitcoinie

Eksperci odnotowali oznaki spadku Bitcoina jeszcze przed rozpoczęciem zmienności.
Silne dane o zatrudnieniu poza rolnictwem i niższe bezrobocie w USA mogły mieć wpływ na wyniki aktywów.
Spadek pierwszej kryptowaluty może zwiastować początek sezonu altcoinowego.
11 grudnia cena Bitcoina spadła poniżej 42 000 dolarów, czyli o około 7%. Analitycy nawiązali do publikacji danych makro z USA i przygotowywali się na możliwą kontynuację spadków.

Od początku października wartość cyfrowego złota wzrosła o ponad 70%, a wielu członków społeczności kryptograficznej ostrzega przed spowolnieniem wzrostu.

Jeszcze zanim zaczęła się zmienność, DecenTrader zauważył szybki wzrost stóp finansowania – klasyczny sygnał zbliżającej się niestabilności.

Postawmy sobie sprawę jasno: w tym roku znacznie się podnieśliśmy… (od 16 000 dolarów) i spodziewana jest korekta. Bardzo to mie się, więc na pewno nie jest to zachęta do zakupu. Byłoby wspaniale przeprowadzić głęboką korektę spowodowaną FUDem i jest już dawno spóźniona” – napisał 9 grudnia szef DecenTrader pod pseudonimem FibFilb.

Zauważył jednak, że prawdopodobieństwo spadku do 25 000 dolarów jest „bardzo niskie” i aby tak się stało, musiałoby nastąpić „jakaś globalna katastrofa”.

Trader kryptowalut BitQuant również spodziewał się możliwej korekty, ale nadal podtrzymuje prognozę na poziomie 48 000 dolarów do końca grudnia.

Odwrócenie jest normalne, a nawet przydatne. Wahania godzinowe nic nie znaczą – podkreślił.

Współzałożyciel firmy handlowej MN Trading, Michael van de Poppe, nalegał, aby społeczność „nie martwiła się”. Stwierdził, że na niepłynnym rynku altcoinów zdarzają się korekty, i to szczególnie głębokie.

Momentum Bitcoina powoli dobiega końca, a Ethereum z łatwością przejmie kontrolę w następnym kwartale” – dodał.

Po krótkotrwałym spadku do 40 400 dolarów rynek zalała fala likwidacji. Według Coinglass w ciągu ostatnich 24 godzin przymusowo zlikwidowano pozycje o wartości 400 milionów dolarów, z czego 344 miliony dolarów to pozycje długie.

Korekta nastąpiła, gdy wzrost zatrudnienia poza rolnictwem i spadek stopy bezrobocia w USA były silniejsze niż oczekiwano, stwierdziła Greta Yuan , dyrektor ds. badań w VDX

Umocnienie rynku pracy nieco zmniejszyło nadzieje na obniżkę stóp procentowych na początku przyszłego roku. Cena złota również spadła w kontekście wzrostu indeksu dolara amerykańskiego” – stwierdziła.

Ponadto Metalpha uważa, że ​​publikacja indeksu cen towarów i usług konsumenckich oraz zaplanowane na ten tydzień posiedzenie Rezerwy Federalnej „mogą potencjalnie doprowadzić do dalszych korekt”.

Analityk Willy Wu pozwolił, aby pierwsza kryptowaluta nadal spadała do 39 700 dolarów.

Zwrócił uwagę na lukę cenową na tym poziomie, która utworzyła się na dziennej świecy kontraktów terminowych na Bitcoin w Chicago Mercantile Exchange. Z jego obserwacji wynika, że ​​historycznie takie luki są często wypełniane, co oznacza, że ​​cena wraca do tego poziomu.

Comments (No)

Leave a Reply