Bull Run Bitcoina w 2019 roku?

Ostatnia doba pozwoliła na delikatną odbudowę rynku kryptowalut.

Rynek w sumie odzyskał ponad cztery miliardy dolarów, a kurs Bitcoina oscyluje przy wartości 3 700 $.

Również inne aktywa, takie jak ETH czy TRON, notują wzrost o ponad trzy procent względem Bitcoina.

I choć rynek kryptowalut nie rozpieszcza ostatnimi czasy, istnieją przesłanki, że druga połowa obecnego roku może być dla niego bardzo owocna.

Bitcoin inicjatorem wyścigu

Od listopada 2017 Bitcoin nie wykazuje specjalnych dynamicznych oznak. Walczył niejednokrotnie o przełamanie kluczowych poziomów oporu z zakresu pięciu czy sześciu tysięcy dolarów. Brak przejawów mocy w krótkoterminowych trendach spowodował, że inne aktywa cyfrowe (w tym głównie kryptowaluty o niskich wartościach rynkowych) notowały coraz to gorsze wyniki w stosunku do amerykańskiego dolara.

Mimo tych nieoptymistycznych scenariuszy znajdują się osoby wierzące w ‘odrodzenie’ kryptowalut w drugiej połowie 2019 roku. „Galaxy”- analityk techniczny kryptowalut – twierdzi, w oparciu o historyczne cykle zmian wartości Bitcoina, że wciągu 10-12 miesięcy kryptograficzne aktywa mogą wykazywać znaczne zyski.

„Przyszłość leży w badaniach nad przeszłością. Zbliżamy się do 420-dniowej oceny kończącej Bear Market. Jeśli historia się powtórzy, zbliżamy się do kilku miesięcy akumulacji i nowego Bull Run’u rozpoczynającego się pod koniec tego roku.”

Inni analitycy również popierają ten tok myślenia. Uważają, że kryptowaluty obecnie znajdują się na ostatniej prostej bessy i mogą zacząć wykazywać oznaki ożywienia w drugiej połowie roku. Willy Woo, wybitny analityk krypto, wypowiedział się w następujący sposób:

„Podejrzewam, że okresem znacznego dna kryptograficznego będzie drugi kwartał 2019. Po tym zacznie się prawdziwy okres akumulacji. Dopiero po tym zaobserwujemy długoterminowe wzrosty.”

Fortuna kołem się toczy

By Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne mogły wejść w fazę akumulacji, rynek musi zostać ponownie zrewitalizowany. Podobnie jak w 2017 roku, analitycy widzą przed sobą nudny rok. Nie lekceważą jednak potencjału aktywów cyfrowych doświadczających gwałtownego wzrostu wartości pod koniec obecnego roku.

Comments (No)

Leave a Reply