Polygon dorównuje Ethereum pod względem liczby nowych użytkowników

Polygon z dobrymi perspektywami

W 2023 roku projekt Polygon odnotował 15,24 mln nowych kont, natomiast Ethereum 15,4 mln, o czym świadczy raport Flipside.

Nowi użytkownicy są definiowani jako portfele, które dokonały co najmniej dwóch transakcji na określonym łańcuchu bloków.

Polygon wyprzedził Ethereum w pierwszej połowie ubiegłego roku, ale potem spowolnił tempo wzrostu.

Polygon rozpoczął działalność od imponujących 2,8 miliona pozyskanych użytkowników w styczniu, co stanowi ponad 40% całkowitej liczby przejęć sieci w 2023 r.” – wyjaśnili naukowcy.

Blockchain Bitcoin zajął trzecie miejsce z 10,65 milionami nowych kont. Pierwszą piątkę uzupełniają Solana i Arbitrum .

Polygon dorównuje Ethereum pod względem liczby nowych użytkowników
Napływ nowych użytkowników do różnych sieci. Dane: Flipside .
W sumie osiem zbadanych protokołów przyciągnęło 62 miliony użytkowników.

Wzrost rozpoczął się w marcu, zbiegając się z upadkiem Silicon Valley Bank , co mogło podważyć zaufanie do scentralizowanych instytucji i wywołać ucieczkę w stronę zdecentralizowanych alternatyw” – zauważyli analitycy.

Biorąc pod uwagę, że rozwiązanie Base L2 wystartowało dopiero w sierpniu 2023 roku , projekt przyniósł znaczące rezultaty – 1,94 mln nowych kont. W tym roku Flipside spodziewa się wzrostu napływu użytkowników do projektu.

Z danych firmy wynika również, że 85% portfeli wchodziło w interakcję tylko z jednym blockchainem. Ponadto „superużytkownicy” z ponad 100 transakcjami kupili więcej NFT niż sprzedali.

Comments (No)

Leave a Reply