SEC wydaje dekret o zablokowaniu amerykańskich kont Binance.US

Konta Binance.US zablokowane

Najnowsze doniesienia z rynku kryptowalut informują, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nałożyła restrykcje na konta Binance.US. Pomimo ostrzeżenia regulatora, Binance.US zapewnia, że wszystkie środki klientów są w pełni bezpieczne.

SEC wydał oficjalne polecenie zamrożenia aktywów Binance.US, ale firma podkreśla, że operacje na stronie, w tym wpłaty i wypłaty, nie są zakłócone. Mimo groźnego tonu rozkazu SEC, nie wpłynęło to negatywnie na fundusze użytkowników. Nakaz obejmował zwrócenie wszystkich walut fiducjarnych i kryptoaktywów amerykańskim użytkownikom platformy.

Binance.US jest krytyczny wobec działania regulatora, twierdząc, że złożenie wstępnego nakazu jest nieuzasadnione i służy tylko do zyskania przewagi przez SEC w potencjalnych sporach sądowych. Firma twierdzi, że SEC nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo aktywów klientów, tylko wykorzystuje sąd do osiągnięcia swoich celów.

Należy zauważyć, że SEC wcześniej pozwało Binance i jej założyciela Changpeng Zhao. Niedługo potem podobne działania podjęto przeciwko innemu gigantowi rynku kryptowalut, Coinbase.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.