SEC omawia uruchomienie funduszu ETF Bitcoin z kilkoma wnioskodawcami

Spot Bitcoin ETF gorącym tematem

W zeszłym tygodniu dyskutowali przedstawiciele firm BlackRock, Grayscale, Franklin Templeton i Fidelity oraz SEC o propozycjach uruchomienia spotowego ETF- u Bitcoin. Zwrócił na to uwagę analityk Bloomberga James Seyffarth.

Wzięli w nich udział pracownicy departamentu handlu i rynków oraz departamentu finansów przedsiębiorstw regulatora.

Są to dwie dywizje, które ostatecznie zadecydują, czy i kiedy modele 19b-4 i S-1 zostaną zatwierdzone lub odrzucone” – wyjaśnił Seyffart.

Jego optymizm wspierał jego kolega Eric Balchunas.

Cholera, SEC jest bardziej zajęta niż elfy Świętego Mikołaja. Trzecie spotkanie BlackRock z nimi, wczorajsze, jest najbardziej godne uwagi, ponieważ wszyscy czekają, czy uda im się przekonać Komisję, aby dopuściła to narzędzie w pierwszej turze zatwierdzeń” – podkreślił.

Pierwsze takie spotkania odbyły się w listopadzie. Według Reutersa to znak, że produkt wchodzi w końcową fazę przed rejestracją. Seyffart podziela podobny punkt widzenia .

Prawnik Scott Johnson przewidział jednorazowe zatwierdzenie przez organy regulacyjne wszystkich wniosków dotyczących instrumentu do 10 stycznia 2024 r.

Seyffart nalegał, aby nie kierować się opinią o napływie 100 miliardów dolarów do spotowego ETF Bitcoina. Zauważył to dzisiajAUMWartość „złotych” funduszy giełdowych wynosi 95 miliardów dolarów, a liczba ta rośnie od 2004 roku.

Comments (No)

Leave a Reply