Uniswap z problemami

Inteligentna umowa stworzona przez dewelopera zespołu CORE pozwala każdemu „podkręcić” wolumen obrotu swojego tokena.

Anonimowy programista z zespołu CORE odpowiedzialny za protokół DeFi Delta stworzył inteligentny kontrakt, który podniósł wolumen obrotu zdecentralizowanej giełdy Uniswap do 11 mld$ w ciągu ostatnich 24 godzin.

Delta to protokół DeFi zaprojektowany w celu wyeliminowania zmienności handlu opcjami poprzez stabilizację płynności. Protokół został uruchomiony dwa dni temu na blockchainie Ethereum. Jego aktywacja doprowadziła do tego, że dzienny wolumen obrotu Uniswap, który wcześniej nie przekraczał 2,2 mld$, wzrósł do 7,17 mld$ 30 marca. Z tego 6,13 mld$ znajdowało się w tokenach Delta.

Portal Uniswap.info, który śledzi statystyki zdecentralizowanej giełdy, przestał uwzględniać wskaźniki Delta. Skorygowany wolumen obrotu w dniu 30 marca wyniósł 1,26 mld$.

Przeszacowanie wolumenu obrotu wynika ze sposobu działania Delta.

Algorytm emisji tokenów, który bezpośrednio współdziała z pulą płynności giełdy, z czasem zużywa coraz więcej zasobów. Sprawia to wrażenie, że na platformie zawieranych jest wiele transakcji handlowych. Wynik jest podobny do tego, jaki obserwuje się stosując praktykę „flushing trade”.

Inteligentna umowa dewelopera CORE pozwala każdemu „pompować” wolumen obrotu na swoim tokenie. Powiedział, że planuje opublikować kod źródłowy kontraktu, a „atak” będzie trwał do momentu, gdy giełda zacznie znowu uwzględniać statystyki Delty.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.