Autorowi książki o piramidzie OneCoin grożono śmiercią

Kolejna odsłona sagi OneCoin

Ofiara oszustwa kryptowalutowego OneCoin, Jennifer McAdam, wypowiedziała się na temat anonimowych gróźb śmierci w swojej książce The Devil’s Coin. Informuje o tym The Times.

Piramida, założona przez obywatelkę Bułgarii Ruję Ignatovą wraz z Sebastianem Greenwoodem, działała od 2014 do 2016 roku. Projekt OneCoin był reklamowany jako wysoce dochodowa kryptowaluta, w której inwestorzy czerpali zyski nie tylko ze wzrostu aktywów, ale także z przyciągania nowych uczestników.

The Devil’s Coin opowiada o tym, jak McAdam dał się nabrać na sztuczki oszustów, a następnie z nimi walczył.

„Niesamowita, prawdziwa historia córki górnika, która zmierzyła się z twórcami największego na świecie oszustwa finansowego i pomogła FBI ich skazaniu” – czytamy w streszczeniu.

Pisarka podzieliła się, że osobiście straciła około 9 000 funtów z powodu tej piramidy i przekonała bliskich do zainwestowania około 220 000 funtów w OneCoin.

Miała zorganizować sesję autografów i prezentację swojej książki w Irlandii, ale pośród gróźb odwołała to wydarzenie.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2019 r. sąd południowego dystryktu Nowego Jorku uznał prawnika OneCoin Marka Scotta za winnego wyprania blisko 400 mln dolarów.

Wiosną 2020 roku na lotnisku w Los Angeles zatrzymano Konstantina Ignatowa, brata założyciela piramidy. Później przyznał się do kilku zarzutów.

W lutym 2023 roku dziennikarze donieśli o zabójstwie Ignatowej, która znajdowała się na listach najbardziej poszukiwanych przestępców Europolu i FBI.

Później amerykańska prokuratura federalna oskarżyła byłą szefową działu prawnego i zgodności OneCoin, Irinę Dilkinskaya, o oszustwo i spisek w celu prania pieniędzy. Grozi jej do 40 lat więzienia.

źródło: https://www.thetimes.co.uk/article/onecoin-fraud-victim-cancels-scottish-book-signings-over-serious-security-concerns-r08h998xm

Comments (No)

Leave a Reply