SEC odkłada decyzję w sprawie trzech kolejnych wniosków o wydanie Bitcoin ETF

Kolejne trzy wnioski o Bitcoin Spot ETF odłożone

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odroczyła decyzję w sprawie wniosków o wydanie kasowych funduszy ETF na Bitcoin od firm BlackRock, Invesco, Bitwise i Valkyrie.

Spółki spodziewały się odpowiedzi regulatora do 16-19 października, ale nowy termin wyznaczono na połowę stycznia 2024 roku.

Analityk giełdowy Bloomberg James Seyffarth uważa, że ​​decyzja w sprawie ofert Fidelity, VanEck i WidsomTree również zostanie przesunięta. Wcześniej SEC odłożyła już rozpatrzenie dokumentacji dotyczącej uruchomienia spotowych funduszy ETF na Bitcoin od ARK Invest i 21Shares.

Według Seyffartha opóźnienie wynika z oczekiwanego „zamknięcia” rządu USA, które potencjalnie może nastąpić 1 października. Zakłóci to pracę krajowych organów nadzoru finansowego i innych agencji federalnych.

Obydwa skrzydła Kongresu – Izba Reprezentantów i Senat – nie osiągnęły porozumienia w sprawie różnych ustaw mających na celu finansowanie działalności władz. Dlatego do początku października ustawodawcy muszą przyjąć 12 różnych dokumentów, w przeciwnym razie ich prace zostaną zawieszone.

Comments (No)

Leave a Reply