Bitcoin analiza techniczna #41

BTC/USD interwał 1D

Bitcoin ostatnimi dniami bardzo mocno rośnie. Od dołka już +38%. Jest to dość spory procent patrząc na poprzednie wzrosty. Wyraźnych sygnałów na spadki wciąż nie widać. Na wykresie widać, że 3. zasięg został osiągnięty, można się spodziewać korekty w najbliższym czasie, ale to też nie znaczy, że musi to być już teraz. Wskaźniki są już od jakiegoś czasu na wykupieniu. Trend ciągle wzrostowy. Częściowa realizacja zysków na pewno jest dobrym pomysłem.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym ciągle silny trend wzrostowy bez sygnałów na spadki. Warto zwrócić uwagę na ciągle rosnący wolumen. W takim spojrzeniu dalszy wzrost kursu jest ciągle możliwy. Ewentualna korekta może mieć zasięg do średnich kroczących EMA48 lub EMA144.

Tether kapitalizacja

Czy to był już dołek? Możliwe, ale na takie wnioski jest zbyt szybko.
Ostatnio w sieci można znaleźć dużo różnych powodów do wzrostów BTC, jednym z nich jest wzrost kapitalizacji USDT i rzekome pompowanie kursu za pomocą tego stablecoina. Nie szedłbym aż tak w teorie spiskowe, ale na pewno nie można tego pominąć, świadczy to o przypływie kapitału na giełdy, gdzie są pary BTC/USDT.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.