Arthur Hayes: Bitcoin spadnie w marcu 20-30%

Hayes twierdzi, że nie kupi BTC przed marcem

Były prezes giełdy BitMEX opublikował prognozę zmian wartości kryptowalut w przeddzień ewentualnego zatwierdzenia Bitcoin ETF przez amerykańską agencję regulacyjną. Arthur Hayes uważa, że ​​cena pierwszej na świecie kryptowaluty spadnie w marcu 2024 r. o co najmniej 20-30% w stosunku do poziomu, jaki osiągnie do tego czasu. Powód: polityka pieniężna USA. BTC powróci do wzrostu zaraz po 20 marca.

To właśnie tego dnia System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FRS) przedstawi prognozę zmian podstawowej stopy procentowej, nad którą pracuje obecnie Komitet Otwartego Rynku.

Bitcoin początkowo gwałtownie spadnie, ale potem odzyska siły przed posiedzeniem Fed. Ponieważ Bitcoin jest jedyną neutralną walutą rezerwową, która jest przedmiotem obrotu na całym świecie. Bitcoin wie, że Fed zawsze reaguje, zwiększając płynność, gdy coś pójdzie nie tak” – pisze Hayes. Dlatego były biznesmen twierdzi, że nie kupi Bitcoina aż do marca.

Hayes wierzy, że zatwierdzenie Bitcoin ETF przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyniesie kilkaset miliardów dolarów na rynek kryptowalut, co podniesie cenę Bitcoina do 70 000 dolarów. Dzień wcześniej FOX dowiedział się , że prawnicy SEC z Działu Handlu i Rynków spotkali się w środę, 3 stycznia, z przedstawicielami największych giełd – New York Stock Exchange (NYSE), Nasdaq i Chicago Board Options Exchange (CBOE).

Wszystkie te strony zadeklarowały już gotowość do handlu akcjami Bitcoin ETF. Na takich spotkaniach przedstawiciele amerykańskiej agencji regulacyjnej omawiają dokumenty składane przez giełdy w imieniu emitentów oczekujących na zatwierdzenie przez SEC.

Założyciel MicroStrategy wystawił na sprzedaż akcje tej amerykańskiej firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania o łącznej wartości 216 milionów dolarów, a za uzyskane wpływy dyrektor generalny zamierza kupić bitcoiny.

Comments (No)

Leave a Reply