SEC może pozwać Elona Muska za płatności w DOGE na Twitterze?

SEC vs. Elon Musk

Prawnik broniący interesów właścicieli XRP zasugerował, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) mogłaby pozwać miliardera Elona Muska za integrację płatności kryptowalutowych DOGE na Twitterze.

John Deaton napisał na Twitterze, że regulator może sklasyfikować kryptowalutę mema jako niezarejestrowany papier wartościowy. Jego założenie może wydawać się śmieszne, ale przy dzisiejszym kierownictwie SEC może się to stać rzeczywistością.

Komentarze Deatona pojawiają się po doniesieniach mediów, że Elon Musk planuje zwiększyć przychody z Twittera za pomocą płatności kryptowalutowych. Firma rozpoczęła już tworzenie oprogramowania i występowanie do organów regulacyjnych o licencje.

Publikacje te doprowadziły do ​​spekulacji, że DOGE, który popiera Musk, zostanie zintegrowany z systemem płatności. Na tle plotek kurs DOGE wzrósł do 0,098 USD.

Swoim tweetem Deaton chciał podkreślić, że agencja podejmuje działania egzekucyjne przeciwko firmom kryptowalutowym, składając przeciwko nim pozwy sądowe. Przewodniczący SEC, Gary Gensler, jest przekonany, że nie ma potrzeby tworzenia nowych zasad dla powstającego rynku aktywów cyfrowych, który jego zdaniem powinien być regulowany jak tradycyjne finanse (poza Bitcoinem).

SEC oskarża kogo chce i za co chce

W swoich roszczeniach do SEC John Deaton często wspomina o postępowaniu z Ripple, w którym wcześniej występował jako niezależny ekspert. Według Deatona SEC może nazwać kontraktem inwestycyjnym wszystko, co chce.

Zgodnie z logiką departamentu, argumentuje prawnik, uważa on nawet drzewa pomarańczowe za papiery wartościowe w sprawie sądowej z 1946 r., która położyła podwaliny pod test Howeya. Teraz ten test jest używany do określenia, czy aktywa są papierami wartościowymi.

SEC przeciwko Gemini

W tym miesiącu SEC złożyła pozew przeciwko Gemini i usłudze pożyczkowej Genesis, oskarżając ich o oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych za pośrednictwem programu Gemini Earn. Wywołało to zdziwienie w społeczności kryptograficznej, gdyż program był regulowany przez stan Nowy Jork, a SEC wiedziała o produkcie od ponad roku i nic nie zrobiła.

Comments (No)

Leave a Reply