Logo Twittera zmienione na DOGE

Logo Dogecoin zamiast logo Twittera

Elon Musk, dyrektor generalny Twittera, zmienił logo firmy na symbol Dogecoin. Musk ogłosił zmianę za pośrednictwem mema na swoim prywatnym koncie na Twitterze.

Musk zamienił logo Twittera na Doge, psiego mema, którego miliarder bardzo lubi. W lewym górnym rogu przeglądarki na Twitterze jest teraz shiba inu zamiast ptaka. „Jasne, czemu nie? To wcale nie jest mniej dziwne niż, cóż, wszystko inne, co robi Musk” lub „To kiepskie, tak, ale tak samo jest z większością tego, co uważa za zabawne„, „Elon Musk kupił Twittera za niedorzeczne 43 miliardy dolarów i od tego czasu sprawy stają się coraz dziwniejsze. Szczerze mówiąc, to zbyt wiele do podsumowania, ale jest to jedna z wielu dziwnych, krótkowzrocznych decyzji Muska„.- piszą ludzie na Twitterze, którzy nie są związani z kryptowalutami.

Zmiana logo spowodowała wzrost wartości kryptowaluty o kilkadziesiąt procent, a Doge zaczął od razu zyskiwać na popularności na stronie. Aktualna cena tej krypto (obecnie nieco powyżej 0,1 USD) jest znacznie niższa od jej najwyższego poziomu z 2021 roku, który wynosił 0,64 USD.

Zapytany o komentarz, dział komunikacji Twittera wysłał e-mail z automatyczną odpowiedzią, która zawierała uśmiechnięte emoji kupy.

Musk jest pozwany przez inwestora o manipulowanie ceną DOGE i prawdopodobnie zmiana logo ma na celu pokazanie, że nie zamierza rezygnować z dalszego promowania i wpływania na cenę, ale o tym w tekście niżej.

Dogecoin miał trudny 2022 rok.

Decyzja Muska nastąpiła po tym, jak poprosił amerykańskiego sędziego o odrzucenie pozwu o wartości 258 miliardów dolarów, który oskarża go o prowadzenie piramidy przynoszącej korzyści Dogecoin.

Inwestorzy twierdzą, że Musk sztucznie podniósł cenę Dogecoin o ponad 36 000%, a następnie pozwolił jej się załamać, aby skrócić walutę. Pozew wskazuje na tweety, takie jak „Dogecoin Rulz” i jego pojawienie się w Saturday Night Live, kiedy powiedział widzom, aby zainwestowali w Dogecoin.

Według dokumentów sądowych 258 miliardów dolarów odszkodowania to trzykrotny spadek wartości Dogecoin w ciągu 13 miesięcy poprzedzających pozew.

Prawnicy Muska stwierdzili, że jego wypowiedzi były zbyt niejasne, aby można je było uznać za oszustwo.

Nie ma nic niezgodnego z prawem w tweetowaniu słów poparcia lub zabawnych zdjęć na temat legalnej kryptowaluty, która nadal utrzymuje kapitalizację rynkową w wysokości prawie 10 miliardów dolarów” – powiedzieli prawnicy Muska, zgodnie z raportem.

Trochę historii Dogecoina

Dogecoin to kryptowaluta, która została stworzona w 2013 roku przez programistę Billy’ego Markusa i inżyniera Jacksona Palmera. Dogecoin wziął swoją nazwę i logo od popularnego mema internetowego z wizerunkiem psa rasy Shiba Inu.

Początkowo Dogecoin był traktowany jako żart, ale szybko zyskał na popularności i stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Dogecoin jest często wykorzystywany jako forma płatności na różnych platformach internetowych i społecznościowych.

W maju 2021 roku wartość Dogecoin znacznie wzrosła, po tym jak Elon Musk zaczął publikować tweet-y o Dogecoin. Jeden z jego tweetów, w którym napisał „Doge to kryptowaluta ludu”, doprowadził do wzrostu wartości Dogecoin o ponad 30%.

Pomimo trudności, Dogecoin wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych kryptowalut na świecie, a społeczność związana z Dogecoin nadal działa i rozwija tę walutę.

Comments (No)

Leave a Reply