Ampleforth wprowadza na rynek token zarządzania FORTH

Token zarządzania FORTH zapewni członkom społeczności możliwość proponowania zmian w protokole Ampleforth i głosowania nad nimi.

Ampleforth ogłosił w środę wprowadzenie nowego tokena zarządzania, przygotowując grunt pod dalszą ekspansję i zaangażowanie społeczności.

Token FORTH ma służyć jako podstawa ewolucji Ampleforth, a ponad 75 000 użytkowników ma zostać założycielami organu zarządzającego. Posiadanie tokenów FORTH uprawni użytkowników do proponowania i głosowania nad zmianami w protokole Ampleforth. W następnym roku będzie dostępnych do odebrania łącznie 15 milionów tokenów zarządzania.

 

Ampleforth to protokół oparty na Ethereum, który ma stać się podstawowym pieniądzem nowej zdecentralizowanej gospodarki. Token AMPL został zaprogramowany tak, aby balansował wokół ceny docelowej równowagi, ale nie kwalifikuje się jako stablecoin, ponieważ nie opiera się na scentralizowanym zabezpieczeniu, takim jak banki i inne tradycyjne instytucje finansowe.

Uruchomiona w 2019 roku jako pierwsza oferta giełdowa na Bitfinex, sprzedaż tokenów Ampleforth zebrała prawie 5 milionów dolarów w zaledwie 11 sekund. Firma twierdzi, że w ciągu ostatniego roku portfele Ampleforth wzrosły z około 2000 do 80 tysięcy.

Zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.