Jak bezpiecznie przechowywać kryptowalutę w 2022 roku?

Wiele osób nie może spać spokojnie, ponieważ wiedzą, że ich kryptowaluta może zostać skradziona. Jednak bezpieczne przechowywanie kryptowaluty jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ten przewodnik nauczy Cię, jak bezpiecznie przechowywać swoją kryptowalutę.

Szczególnie ważne jest, aby móc bezpiecznie przechowywać kryptowalutę dla graczy, którzy muszą poprawnie wypłacać i przechowywać swoje wygrane. Aby zakłady na bitcoin esports betting nie były nieopłacalne, przygotowaliśmy ten artykuł z prostymi wskazówkami.

Ten przewodnik uczy, jak chronić swoje fundusze, wybierać odpowiedni portfel i unikać najczęstszych zagrożeń związanych z bezpieczeństwem kryptowalut.

Co to jest portfel kryptograficzny

Portfel kryptowalut to program przeznaczony do przechowywania kluczy publicznych i prywatnych, wysyłania i odbierania walut cyfrowych, śledzenia ich sald i interakcji z różnymi łańcuchami bloków. Musisz mieć portfel krypto walutowy, aby zarządzać i zabezpieczać swoje aktywa kryptowalutowe.

Istnieje wiele portfeli kryptowalut, ale główna różnica między nimi polega na tym, czy są gorące, czy zimne.

• Hot walet jest podłączony do Internetu i dostępny w każdej chwili;
• Zimny portfel nie jest połączony z Internetem i umożliwia przechowywanie środków w trybie offline. Nadal możesz otrzymać środki w dowolnym momencie, ale nikt nie może ich przelać.

Gorące portfele obejmują wszystkie portfele online oparte na chmurze, większość portfeli i giełd mobilnych i programowych.

Portfele zimne to portfele sprzętowe, portfele papierowe przechowywane w trybie offline, USB i podobne urządzenia pamięci masowej w trybie offline, a nawet fizyczne obiekty na okaziciela, takie jak fizyczne bitcoiny.

Większość posiadaczy kryptowalut korzysta zarówno z zimnych, jak i gorących portfeli. Portfele gorące są wygodne do częstego handlu, podczas gdy portfele zimne są lepsze do długoterminowego przechowywania kryptowalut.

Najlepsze techniki bezpieczeństwa zapobiegające kradzieży kluczy prywatnych

Więc zdecydowałeś się przejąć kontrolę nad swoimi aktywami kryptograficznymi i przechowywać wszystko w swoim osobistym portfelu. Dobra robota! Jednak z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, a teraz wszystko zależy od Twojej zdolności do zachowania bezpieczeństwa i zachowania w tajemnicy kluczy prywatnych.

Najczęstsze środki bezpieczeństwa to:

• Nie przechowuj kryptowaluty w zamian przez dłuższy czas lub dłużej niż to konieczne;
• Zawsze włączaj uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA);
• Jeśli wybierzesz portfel sprzętowy, wybierz kod PIN, który jest trudny do odgadnięcia i nigdy nie publikuj online 24-wyrazowego arkusza odzyskiwania;
• Nie chwal się publicznie swoimi kryptowalutami pod swoim prawdziwym imieniem lub możliwym do zidentyfikowania adresem. Niektórym złodziejom udaje się ukraść fundusze kryptowaluty, nawet jeśli przechowujesz je w zimnym (offline) magazynie;
• Ufaj tylko temu, co widzisz na ekranie swojego portfela sprzętowego i sprawdzaj wszystkie informacje na urządzeniu;
• Zawsze zakładaj, że Twoje urządzenia mogą być zagrożone w dowolnym momencie, dlatego zawsze należy ostrożnie obchodzić się z ekranem komputera lub smartfona.

Postępuj również zgodnie z tymi wskazówkami, aby zminimalizować ryzyko utraty kryptowaluty.

Uważaj na strony phishingowe. Niezależnie od tego, czy łączysz się z giełdą, czy z portfelem online, upewnij się, że jesteś zalogowany pod poprawnym adresem. Wiele fałszywych stron internetowych naśladuje wymianę, której jedynym celem jest kradzież danych logowania. Zawsze sprawdzaj, czy adres strony internetowej jest poprawny.

HTTPS

Loguj się tylko do bezpiecznych stron internetowych z ważnym certyfikatem HTTPS. Większość legalnych witryn to ma. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, wypróbuj wtyczki przeglądarki, takie jak „HTTPS Everywhere”.

Posłużyć się bezpiecznego połączenia Wi-Fi

Nigdy nie łącz się z portfelem online, kontem Exchange ani innym punktem krytycznym dla bezpieczeństwa przez publiczną sieć Wi-Fi. Nawet jeśli jesteś w rzekomo bezpiecznym miejscu, upewnij się, że Twój hotspot Wi-Fi używa silnego szyfrowania, takiego jak WPA-2.

Podziel swoje fundusze

Nie przechowuj wszystkich swoich aktywów kryptograficznych w jednym miejscu. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest użycie jednego lub więcej zimnych magazynów do długoterminowego przechowywania i co najmniej jednego gorącego portfela do handlu i transakcji.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zawsze chroń swoje konta dzięki 2FA. Jeśli to możliwe, używaj oprogramowania lub sprzętu 2FA zamiast SMS-ów.

Umieszczaj na białej liście adresy IP i adresy wypłat

Jeśli masz statyczny adres IP, użyj go ze względów bezpieczeństwa. Upewnij się, że tylko Ty masz dostęp do swoich kont i środków.

Sprawdź ponownie adresy kryptograficzne

Niektóre złośliwe oprogramowanie może edytować i wstawiać nieprawidłowy adres transakcji za każdym razem, gdy przesyłasz transakcję. Zwykle nowy adres należy do napastnika. Lepiej dmuchać na zimne.

Używaj środków bezpieczeństwa, z którymi możesz sobie poradzić

Niektórzy ludzie nigdy nie czują się bezpiecznie i dokładają wszelkich starań, aby zabezpieczyć swoją kryptowalutę. Zapominają jednak, że mogą również stracić kryptowalutę ze względu na swoje narzędzia bezpieczeństwa. Utrata dostępu do kont, środków lub portfeli jest tak samo powszechna jak włamania. Nie komplikuj swojego bezpieczeństwa, jeśli nie tego chcesz. Staraj się zachować równowagę między złożonością a bezpieczeństwem.

Sztuka dbania o bezpieczeństwo swojej kryptowaluty jest ważną umiejętnością do opanowania na drodze do zostania własnym bankiem. Im szybciej się o tym dowiesz, tym lepiej.

Comments (No)

Leave a Reply