Donald Trump nazywa Bitcoin oszustwem i wzywa do regulacji

Były prezydent USA Donald Trump po raz kolejny potwierdził swoje negatywne stanowisko w sprawie bitcoina w rozmowie z Fox Business.

Bitcoin, to po prostu wygląda na oszustwo…  …Nie podoba mi się to, bo to kolejna waluta, która konkuruje z dolarem. Chcę, żeby dolar był światową walutą. Zawsze o tym mówiłem” – powiedział.

Trump podkreślił również, że Stany Zjednoczone nie muszą zbierać wszystkich bitcoinów na świecie, ale że należy zadbać o status dolara. „Myślę, że powinni ustanowić dla niego bardzo, bardzo wysokie standardy regulacyjne, ale walutą powinien być dolar” – dodał.

W 2019 roku Trump jako prezydent Stanów Zjednoczonych napisał,na Twitterze: .. wartość jest niezwykle zmienna i pochodzi z niczego”. Następnie dał swój komentarz w kontekście zapowiedzi stablecoina Libra z Facebooka, który według niego również „nie będzie miał wielkiej stabilności ani niezawodności”.

W ostatnim wywiadzie Trump zauważył też, że nie inwestuje teraz na giełdzie, bo uważa, że ​​ceny na niej są zbyt wysokie, ale robił to w przeszłości.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.