Sam Bankman-Fried powróci do więzienia?

Sam Bankman-Fried może wrócić do więzienia

Decyzja o zwolnieniu za kaucją w sprawie byłego szefa FTX może zostać zrewidowana, ponieważ istnieją „prawdopodobne podstawy”, że ​​Sam Bankman-Fried (SBF) próbował wywierać nacisk na świadków. Takie oświadczenie zostało złożone przez sędziego Lewisa Kaplana podczas rozprawy 16 lutego, podaje CNN.

Ostatnie spotkanie nie było poświęcone zniesieniu kaucji. Sędzia nie wykluczył jednak możliwości rozważenia tej kwestii, w wyniku czego zmieniono by środek zabezpieczający dla założyciela giełdy.

Może istnieć dobry powód, by sądzić, że on [SBF] popełnił lub usiłował popełnić przestępstwo federalne” – powiedział Kaplan.

Prokuratorzy wnioskowali już wcześniej o zmianę warunków aresztu domowego Bankmana-Frieda. Stróże prawa podejrzewali go o wykorzystywanie komunikatora Signal do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości do świadka. Następnie został przyłapany na korzystaniu z VPN.

Podczas rozprawy 16 lutego sędzia wątpił, czy ograniczenia uniemożliwią byłemu szefowi FTX korzystanie z Internetu, biorąc pod uwagę obecność laptopów i telefonów komórkowych jego rodziców. Prokurator zgodził się z tym argumentem, ale zaznaczył, że nie ma innego rozwiązania. W odpowiedzi Kaplan zasugerował, że poowrót do więzienia może wyeliminować te zagrożenia:

„Jest rozwiązanie, ale nikt go jeszcze nie zaproponował”.

Prawnicy Bankman-Fried nazwali areszt domowy SBF ważnym warunkiem zbudowania linii obrony.

– Bez niego nie możemy przejrzeć tych obszernych dokumentów finansowych – podkreślali prawnicy.

na podstawie: https://edition.cnn.com/2023/02/16/business/ftx-bankman-fried-bail-hearing/index.htmlsa bankmabankman

Comments (No)

Leave a Reply