Prowizje Polygon wzrosły o 1000% po uruchomieniu POLS

Prowizje Polygon wzrosły dziesięciokrotnie

16 listopada ceny gazu w sieci Polygon wzrosły o prawie 1000% do poziomu około 5000 Gwei (~0,1 USD), gdy użytkownicy zaczęli aktywnie tworzyć tokeny POLS inspirowane Ordinals .

Aktywność Blockchain również gwałtownie wzrosła, a liczba transakcji wzrosła z 2,89 miliona do rekordowego poziomu 16,5 miliona.

Jednocześnie prowizje w Polygon, nawet podczas szczytowego obciążenia, nie przekraczały tych w Ethereum. Opłata za transfer w drugim co do wielkości blockchainie pod względem kapitalizacji osiągnęła 30 dolarów.

W chwili pisania tego tekstu ceny gazu Polygon ustabilizowały się na standardowym poziomie 1000 Gwei.

Wzrost ten wynika z popularności niedawno wprowadzonego standardu PRC-20, który pozwala na tworzenie niezamienialnych tokenów podobnych do Ordinals w sieci Bitcoin.

Według panelu Dune od 15 listopada na wybicie POLS wydano ponad 102 miliony MATIC (~87,5 miliona dolarów). Najpopularniejszą kolekcją jest Baby Shark.

PRC-20 działa prawie identycznie jak BRC-20, jednakże silnik Polygon wykorzystuje dane wywołań transakcyjnych do generowania NFT.

Współzałożyciel Polygon, Sandeep Naival, zareagował na tę sytuację. Zauważył, że liczba transakcji na sekundę w pewnym momencie osiągnęła 170.

„Blockchain działał sprawnie, opłaty za gaz były szalone, ale nie było żadnych reorganizacji, zerowych bloków ani nic podobnego” – dodał Naival.

Wcześniej zespół Polygon uruchomił inteligentny kontrakt w sieci głównej Ethereum dla nowego tokena ekosystemu Polygon (POL), który ma zastąpić MATIC. Szczegóły propozycji wymiany monety pojawiły się we wrześniu.

Comments (No)

Leave a Reply