Ripple złożył wniosek o oddalenie roszczenia SEC. Cena XRP powyżej 1,60 USD

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse i prezes Chris Larsen, złożyli wnioski o oddalenie roszczenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w grudniu.

SEC sięgnęła do niestandardowych praktyk, wskazując na dwóch jej kierowników, którym zarzuca się współudział w nielegalnej sprzedaży papierów wartościowych w postaci tokena XRP. . Petycja Garlinghouse mówi, że SEC nie podaje przykładów transakcji w USA, chociaż twierdzi, że wśród kupujących XRP byli Amerykanie.

Przedstawiciele oskarżonych zwracają się do sądu o oddalenie pozwu na tej podstawie, że SEC nie była w stanie przekonująco udowodnić faktu umyślnego naruszenia prawa. Prawnicy Larsena twierdzą również, że upłynął termin przedawnienia dla wniesienia sankcji pieniężnych.

„Pomimo faktu, że Ripple i Larsen byli badani przez ponad dwa i pół roku, zanim pozew został złożony w oryginalnej formie. Uzyskano zapisy transakcji handlowych Larsena XRP, a każda oferta kupna i sprzedaż zostały dobrze zidentyfikowane. Agencja nie może powoływać się na pojedyncze przypadki oferowania lub sprzedaży XRP ”- czytamy w dokumencie.
Do 14 maja SEC musi zgłosić zastrzeżenia do wniosków oskarżonych, po czym do 4 czerwca mogą złożyć skargę wzajemną.

Ponadto okazało się, że spółka Tetragon Financial Group, która jest inwestorem w Ripple i bezskutecznie próbowała odzyskać zainwestowane pieniądze w sądzie, będzie musiała zapłacić 3,463 mln dol. kosztów prawnych.

Tymczasem XRP nadal rośnie. W ciągu ostatnich 24 godzin cena tokena wzrosła o kolejne 17% i osiągnęła nowy wieloletni rekord powyżej 1,60$.

Comments (No)

Leave a Reply