Prezes Ripple wyjaśnia, dlaczego kupili udziały w giełdzie Bitstamp

Ripple się dywersyfikuje

Prezes Ripple, Monica Long, poinformowała niedawno o nabyciu przez firmę udziałów w europejskiej giełdzie kryptowalut Bitstamp. Choć szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione, Long wyjaśniła, że inwestycja ta ma na celu dalsze zwiększenie globalnej obecności Ripple i dywersyfikację poza płatnościami.

Monica Long powiedziała, że Ripple, dzięki silnemu bilansowi, aktywnie poszukuje możliwości dalszego rozwoju poza USA i płatnościami. Firma nabyła nieujawniony pakiet udziałów w Bitstamp od funduszu venture capital Pantera, który radził w sprawie transakcji w pierwszym kwartale roku. Informacje o transakcji ujawniło Galaxy Digital Holdings, które doradzało Panterze.

Podobnie jak Ripple, Bitstamp ma długą i ugruntowaną historię w branży kryptowalut. Są zaufaną i wiodącą giełdą, szczególnie w swojej ofercie skierowanej do przedsiębiorstw i instytucji”, powiedziała Long. „Byli cennym partnerem dla Ripple, dlatego byliśmy podekscytowani możliwością inwestowania w ich biznes i pogłębienia naszej współpracy„.

Ripple współpracuje z kilkoma giełdami kryptowalut na całym świecie, w tym z Bitstamp, aby uczynić swój produkt płatniczy bardziej użytecznym poprzez funkcje takie jak rampy wejścia/wyjścia fiat i integrację usług przechowywania kryptowalut.

Bitstamp to piętnasta największa giełda kryptowalut na świecie pod względem wolumenów handlu.

Ripple ostatnio zasłynął z zakupów. Na początku tego miesiąca firma nabyła szwajcarski startup zajmujący się przechowywaniem kryptowalut Metaco za 250 milionów dolarów.

Te ostatnie transakcje mają miejsce w czasie, gdy Ripple nadal jest zamieszany w wieloletni spór z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W 2020 roku SEC oskarżyła Ripple o zdobycie 1,3 miliarda dolarów z sprzedaży tokenów XRP, a także pozwała CEO Garlinghouse’a i współzałożyciela Christiana Larsena. Decyzja sędziego federalnego w sprawie rozstrzygnięcia sporu może nastąpić już w pierwszej połowie tego roku.

Comments (No)

Leave a Reply