Bitcoiny warte miliardy dolarów wycofane z Coinbase w ciągu 48h

21 lutego z giełdy kryptowalut Coinbase do nieznanych portfeli wysłano 13.204 bitcoinów o wartości nieco ponad 750 000$.

Według Whale Alert 36 transakcji zostało dokonanych w ciągu godziny od 19:00 do 20:00, z których każda zawierała od 351 do 391 BTC.

20 lutego na koncie Whale Alert na Twitterze pojawiła się informacja o wycofaniu 4501 BTC z Coinbase na nieznany portfel. To oznacza, że ponad miliard dolarów w BTC opuściło giełdę kryptowalut w ciągu ostatnich 48 godzin.

Najprawdopodobniej coiny zostały przeniesione na cold wallety, a nadawcy chronili swoją prywatność, tworząc nowy adres dla każdej transakcji.

Nie są to pierwsze duże transfery z Coinbase w ciągu ostatnich 30 dni. 31 stycznia z Coinbase Pro przesłano ponad 15200 bitcoinów o wartości około 500mln$ (według cen styczniowych). Następnie dyrektor generalny CryptoQuant Ki Yong Joo wyjaśnił to na podstawie transakcji OTC instytucjonalnych hodlerów, nazywając to „najsilniejszym sygnałem zwyżkowym”.

Nie mylił się. Tesla poinformował później, że kupiła bitcoiny za 1,5 mld$. Zakładając, że Tesla nie dokonała później żadnej sprzedaży, firma Elona Muska zyska na tym zakupie więcej niż na łącznej sprzedaży swoich samochodów w zeszłym roku.

Inna ogromna firma zarządzająca aktywami, BlackRock, podjęła decyzję o zainwestowaniu 8,67 bln$ w bitcoiny.

Przed BlackRock, duża inwestycja w Bitcoin została dokonana w Guggenheim, którego CTO niedawno podniósł prognozę ceny Bitcoin do 600000$. Jeden z najstarszych banków w Ameryce, BNY Mellon, ogłosił, że doda usługi zarządzania aktywami kryptowalutowymi dla swoich klientów.

Wreszcie Michael Sailor ujawnił, że jego firma, MicroStrategy, sprzeda 1,05 mld$ w dłużnych papierach wartościowych, aby kupić jeszcze więcej bitcoinów.

Comments (No)

Leave a Reply