Ponad 7 miliardów dolarów wypranych za pośrednictwem zdecentralizowanych i anonimowych giełd

7 mld dolarów wypranych na DEXach

Firma analityczna Elliptic w nowym raporcie na temat poziomu przestępczości kryptograficznej podała, że ​​od 2020 r. różni przestępcy obsłużyli aktywa o wartości ponad 7 miliardów dolarów za pośrednictwem giełd i usług wymiany DEX.

Eksperci firmy Elliptic zidentyfikowali trzy najpopularniejsze narzędzia wykorzystywane przez kryptoprzestępców do mylenia śladów transakcji i komplikowania śledztwa.

Badacze firmy Elliptic twierdzą, że w ciągu ostatnich czterech lat oszuści finansowi z powodzeniem wykorzystali moc zdecentralizowanych giełd (DEX), mostów międzyłańcuchowych i anonimowych giełd do przenoszenia i ukrywania dochodów z przestępstw związanych z takimi działaniami, jak kradzieże aktywów cyfrowych, oszustwa i programy Ponzi i tym podobne.

Przestępcy zaczęli stosować bardziej wyrafinowane techniki międzyłańcuchowe, takie jak handel instrumentami pochodnymi i zlecenia limitowane. Wszystko po to, aby zmylić przełożonych i ukryć ich działalność związaną z praniem pieniędzy” – czytamy w raporcie firmy.

Używanie DEX-ów jest ściśle powiązane z exploitami w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi) i hackami na scentralizowane giełdy. Mosty międzyłańcuchowe umożliwiają atakującym przesyłanie zasobów między sieciami blockchain. Anonimowe usługi wymiany kryptowalut umożliwiają przesyłanie aktywów zarówno w obrębie łańcuchów bloków, jak i pomiędzy nimi, bez konieczności otwierania konta.

Comments (No)

Leave a Reply