PayPal implementuje bitcoina

Firmy płatnicze PayPal i Venmo wprowadzają wspólny produkt do kupowania i sprzedawania kryptowalut, w tym bitcoinów, pisze Reuters .

Początkowo oferta będzie dostępna tylko dla klientów PayPal i pojawi się na Venmo w przyszłym roku.

W tym celu PayPal otrzymał ograniczoną licencję od Departamentu Usług Finansowych NYS, umożliwiającą firmie świadczenie usług kupna i sprzedaży kryptowalut.

Początkowo oferta będzie dostępna tylko na PayPal, ale w przyszłym roku również na Venmo. Amerykańscy użytkownicy PayPal będą mieli dostęp do usługi w swoich portfelach w najbliższych tygodniach. W pierwszej połowie 2021 r. planowane jest również wdrożenie wsparcia dla kolejnych krajów.

Ponadto od początku 2021 roku klienci PayPal będą mogli płacić za towary kryptowalutą w 26 mln punktów sprzedaży. Transakcje kryptowalutowe zostaną automatycznie zamienione na walutę fiducjarną, co oznacza, że ​​sprzedawcy nie będą musieli wychodzić poza swój zwykły tradycyjny system.

PayPal otrzymał ograniczoną licencję od Departamentu Usług Finansowych NYS na oferowanie usługi kupna i sprzedaży kryptowalut. Firmy, które nawiązały współpracę z firmami posiadającymi pełną licencję, mogą uzyskać licencję ograniczoną. W tym wypadku PayPal współpracuje z Paxos.

Informacja, że ​​PayPal planuje wdrożyć obsługę handlu kryptowalutami krąży w mediach od kilku miesięcy, ale sama firma powiedziała, że ​​nie będzie komentować plotek. PayPal ma 346 milionów aktywnych klientów na całym świecie, a płatności w samym tylko drugim kwartale tego roku sięgnęły 222 miliardów dolarów.

źródło: https://www.reuters.com/article/paypal-cryptocurrency/paypal-to-allow-cryptocurrency-buying-selling-and-shopping-on-its-network-idINL1N2HB14U

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.