Pozew przeciwko Justinowi Sunowi i TRON Foundation

Dwóch byłych pracowników pozwało CEO TRON Justina Suna, fundację i dyrektora technicznego Konga Lee. Oskarżają byłego kierownictwo o bezprawne zwolnienie, naruszenie prawa pracy i nadużycie władzy.

50-letni Richard Hall i 28-letni Lukas Jurašek do ostatniego lata byli pracownikami BitTorrent, usługi udostępniania plików przejętej w 2018 r. przez TRON Foundation za 120 mln USD. Po przybyciu nowego kierownictwa firma zastosowała niewłaściwe metody zarządzania i stworzyła wrogą atmosferę.

Zgodnie z procesem 29-letni Sun w obraźliwych warunkach zmusił Halla do przyspieszenia wydania oprogramowania BitTorrent. W innym przypadku twierdzi się, że Sun uderzył Lee bez żadnych działań dyscyplinarnych. Z kolei kierownik techniczny zastosował wobec niego przemoc fizyczną, sugeruje Jurašek.

Po możliwym incydencie kierownik poinformował Yurashka, że ​​Lee zażądał, aby „przestrzegał niemożliwie wysokich standardów technicznych”. Następnie, według Yurashka, niezidentyfikowane osoby korzystały z jego konta służbowego i usuwały e-maile.

Ponadto, zdaniem Hall, zwrócił on uwagę nowego kierownictwa na ryzyko związane z rozpowszechnianiem przez osoby trzecie treści naruszających prawa autorskie i pornografią dziecięcą za pośrednictwem BitTorrent. Ale Sun i Lee zignorowali jego propozycję zatrudnienia prawników w celu przetestowania zasad udostępniania plików Fundacji TRON.

„Kong Lee odrzucił te obawy, oświadczył, że omówił je z Justinem Sunem i że nie zostanie przeprowadzone żadne badanie prawne”

Lee zagroził także Hallowi zwolnieniem, jeśli zdecyduje się skorzystać z już zatwierdzonych wcześniej wakacji. Po powrocie Hall został zdegradowany.

Hall i Jurashek twierdzą, że nigdy nie mieli żadnych skarg na wykonywaną pracę – nawet dostali podwyżki przed konfliktem. Uważają ich zwolnienie za zemstę i dyskryminację. Podkreślają, że chińscy pracownicy, którzy ich zastąpili, są lojalni i nie zgłaszają naruszeń amerykańskiego prawa pracy i dystrybucji nielegalnych treści za pośrednictwem BitTorrent.

Zamierzają walczyć o 15 milionów dolarów tytułem odszkodowania za nielegalne zwolnienie, stworzenie warunków pracy nie do zaakceptowania i szkód moralnych. Powodowie zwracają się również do sądu o pomoc oskarżonym w przestrzeganiu prawa pracy.

Pozew został złożony w październiku, ale dopiero teraz został opublikowany. W odpowiedzi przesłanej do sądu w grudniu przez TRON Foundation BitTorrent, Sun i Lee zakwestionowali faktyczny charakter procesu i motywy oskarżenia.

Comments (No)

Leave a Reply