Polygon uruchomił token POL, który zastępuje MATIC

Polygon 2.0 już niedługo

25 października zespół Polygon Labs wdrożył inteligentny kontrakt w sieci głównej Ethereum dla nowego tokena ekosystemu Polygon (POL), który ma zastąpić MATIC.

Pomysł wprowadzenia nowej monety pojawił się po raz pierwszy w połowie lipca w ramach aktualizacji Polygon 2.0. Głównym celem inicjatywy jest zapewnienie skalowalności sieci bez narażania bezpieczeństwa.

Konkretne propozycje zastąpienia tokena użytkowego MATIC przez POL pojawiły się we wrześniu. Zasób korzysta również z mechanizmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS) .

Zespół Polygon stwierdził, że moneta „ułatwi stworzenie rozległego ekosystemu rozwiązań warstwy 2 opartych na dowodach z wiedzą zerową ”.

POL toruje także drogę innym aspektom planu działania Polygon 2.0, w tym utworzeniu osobnej warstwy dla stakowania , aktualizacji obecnego mechanizmu PoS do zkEVM-2 i opracowaniu wspólnego protokołu płynności.

Twórcy podkreślili, że POL nie jest jeszcze w żaden sposób wykorzystywany w operacjach w ramach protokołów, więc uczestnicy sieci nie muszą wymieniać swojego MATIC-a. Po pełnym uruchomieniu monety można przeliczyć w stosunku 1:1.

Początkowa podaż aktywów wyniesie 10 miliardów i będzie zwiększać się o 2% rocznie.

Comments (No)

Leave a Reply