Cytat biblijny znaleziony w bloku Bitcoin’a o numerze 666,666

Biblijna wiadomość została odkryta w bloku numer 666 666 Bitcoina. Przesłana wiadomość jest cytatem z szóstej księgi Nowego Testamentu. „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj – List do Rzymian 12:21”.

W transakcji, o której mowa, taką samą ilość bitcoinów – 432,100 satoshi (160 USD) – wysłano na dwa różne adresy. Kilka pierwszych znaków tych adresów zawiera słowa „Bóg” i „Biblia”.

Ktokolwiek wysłał transakcje, zapłacił ponad 50 USD opłat, co stanowi pięć razy więcej niż maksymalna średnia opłata transakcyjna Bitcoina w danym dniu. Oznacza to, że celem nadawcy było włączenie transakcji z wiadomością konkretnie do bloku 666,666.

To nie pierwszy raz, gdy ukryta wiadomość została znaleziona w blockchainie Bitcoin’a. Najbardziej znanym przykładem jest wiadomość znaleziona w pierwszym wydobytym bloku, zwanym „blokiem genezy”.

„The Times 03 / styczeń / 2009 r. Kanclerz na skraju drugiego pakietu ratunkowego dla banków”.

Kontynuacja została przeprowadzona w pierwszej fazie szaleństwa drukowania pieniędzy przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych w 2020 r. W odpowiedzi na kryzys COVID-19. Blok numer 630 000 ujawnił następującą wiadomość:

„NYTimes 09 / kwiecień / 2020 Przy zastrzyku 2,3 ​​tony dolara plan Fed znacznie przewyższa ratunek w 2008 roku”.

Implantowanie wiadomości w łańcuchu bloków stało się w ostatnich latach częstym zjawiskiem. W przeszłości zdażały się już wiadomości formie propozycji małżeństwa, poezji, pochwał i wulgaryzmów.

zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.