Binance: ChatGPT nazywa Changpeng Zhao urzędnikiem partii komunistycznej

CZ komunista?

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance oficjalnie ogłosiła, że ​​ktoś wykorzystuje sztuczną inteligencję do prowadzenia kampanii dezinformacyjnej przeciwko platformie handlowej i jej liderowi. Według Patricka Hillmanna, dyrektora ds. strategii giełdy, jakaś osoba lub zorganizowana grupa w Stanach Zjednoczonych, nauczyła popularny program sztucznej inteligencji ChatGPT, aby przekazać użytkownikom informacje, że Changpeng Zhao jest rzekomo najwyższym funkcjonariuszem Komunistycznej Partii Chin.

W rozmowie z mediami Patrick Hillmann przyznał, że administracja giełdy stanęła przed lawiną zapytań: czy założyciel Binance był urzędnikiem Komunistycznej Partii Chin? Poza sprawami prywatnymi do biura Binance zaczęły napływać oficjalne prośby agencji rządowych oraz biur Kongresu USA.

W toku śledztwa związanego z ustaleniem źródła plotek przedstawiciele giełdy ustalili, że przyczyną był wynik zapytania z sieci neuronowej ChatGPT: „Czy Changpeng Zhao jest komunistą?” Oprócz pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, ChatGPT informuje, że Zhao opracował platformę mediów społecznościowych dla China National Petroleum. Kiedy giełda poprosiła ChatGPT o źródło informacji, sztuczna inteligencja podała link do fałszywej strony LinkedIn Changpeng Zhao, a także artykuł Forbesa z 2018 roku.

Strona Forbesa wyświetla obecnie błąd „Nie znaleziono”, jednak zgodnie ze zrzutem ekranu adresu URL zakłada się, że artykuł został napisany przez inwestora, obecnie byłą dziennikarkę Pamelę Ambler. Forbes i Pamela Ambler nie odpowiedzieli na prośbę Binance dotyczącą autentyczności strony. Dlatego nie jest do końca jasne, czy Forbes opublikował artykuł i czy w ogóle istniał.

Comments (No)

Leave a Reply