Poczta Wysp Owczych wydała kolekcję znaczków NFT

Znaczki NFT od Poczty Wysp Owczych

Poczta Autonomicznego Terytorium Wysp Owczych stała się kolejną pocztą krajową, która wydała własną kolekcję niezamiennych tokenów. Posta Faroe Islands zamieściła na swojej oficjalnej stronie komunikat o rozpoczęciu sprzedaży pierwszej kolekcji znaczków NFT o nazwie Stamps of Maybe.

W ogłoszeniu stwierdza się, że do każdego fizycznego stempla będzie dołączona wersja cyfrowa przechowywana na blockchainie. Jako unikalną ofertę dla użytkowników i kolekcjonerów poinformowano, że będą mogli samodzielnie wpływać na wygląd cyfrowego bliźniaka fizycznego znaczka pocztowego w momencie aktywacji. W tym celu wszystkie znaczki NFT z kolekcji Stamps of Maybe są powiązane z lokalną stacją pogodową Veðurstova Føroya.

W momencie aktywacji rzeczywiste dane dotyczące pory roku i zjawisk atmosferycznych zostaną wykorzystane do stworzenia unikalnego wyglądu cyfrowej wersji fizycznych znaczków. Dzięki temu właściciel NFT będzie mógł samodzielnie wybrać moment aktywacji i wpłynąć na to, jak będzie wyglądać znaczek.

Ma to na celu zwiększenie rzadkości i wartości kolekcjonerskiej. Swiss Post , Emirates Post , francuska grupa La Poste , a także usługi pocztowe PostNL w Holandii i PostAG w Austrii zapowiedziały wcześniej wydanie własnych kolekcji znaczków pocztowych NFT .

Comments (No)

Leave a Reply