Giełda Coinbase przygotowuje się do uruchomienia Ethereum 2.0

Giełda Coinbase przygotowuje się do Ethereum 2.0, którego uruchomienie zerowej fazy powinno nastąpić dziś, 1 grudnia.

Największa amerykańska giełda kryptowalut zaoferuje swoim klientom usługę konwersji z ETH1 na ETH2, a także możliwość stakowania nowych monet.

Coinbase wspiera ETH2 poprzez stake i trading. Użytkownicy platformy będą mogli konwertować ETH na swoich kontach Coinbase i otrzymywać nagrody za ich stakowanie”, informuje blog firmy.

Możliwość wymiany tokenów starej i nowej wersji pojawi się już na początku 2021 roku, mimo że monety ETH2 będą blokowane w systemie do fazy 1.5. Uruchomienie tego ostatniego spodziewane jest wcześniej niż w 2022 r.

I chociaż tokeny Ethereum 2.0 pozostają zablokowane w łańcuchu Beacon, Coinbase udostępni handel między ETH2, ETH i wszystkimi innymi obsługiwanymi kryptowalutami, zapewniając płynność naszym klientom” – Coinbase.

Prezentowany składnik aktywów będzie instrumentem pochodnym zabezpieczonym monetami znajdującymi się w posiadaniu Coinbase.

Przypomnijmy, że saldo kontraktu depozytowego Ethereum 2.0 przekroczyło próg wymagany do uruchomienia fazy zerowej tydzień temu . W chwili pisania tego tekstu 27 273 walidatorów wniosło 872 992 ETH, czyli o 66,5% więcej niż założony cel.

źródło: https://blog.coinbase.com/ethereum-2-0-staking-rewards-are-coming-soon-to-coinbase-a25d8ac622d5

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.