Nagrody lojalnościowe dla partnerów Mastercard z USA

Miliony użytkowników programów lojalnościowych, którzy nigdy nie mieli żadnej wiedzy o kryptowalutach, mogą wkrótce zyskać pewną ich część.

Jednak z największych firm obsługujących karty kredytowe Mastercard ogłosiła, że ​​przygotowuje się do integracji kryptowalut ze swoją ofertą programów lojalnościowych dla amerykańskich banków, handlowców i firm fintech w swojej sieci płatniczej.

W poniedziałkowym ogłoszeniu Mastercard poinformował, że będzie współpracować z platformą aktywów cyfrowych Bakkt, aby umożliwić swoim klientom z siedzibą w Stanach Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie aktywów cyfrowych za pośrednictwem portfeli powierniczych. Partnerstwo umożliwi również posiadaczom kart zarabianie i wydawanie nagród w kryptowalutach, zamiast używania punktów lojalnościowych i gromadzenia lub wymiany tokenów na zakupy.

„Nie tylko umożliwimy naszym partnerom oferowanie dynamicznej opcji zasobów cyfrowych, ale także zapewnimy zróżnicowane i odpowiednie doświadczenia konsumenckie” – powiedział wiceprezes wykonawczy ds. partnerstw cyfrowych w Mastercard Sherri Haymond.

Według danych z badania Colloquy Loyalty Census przeprowadzonego w 2017 roku, USA konsumenci posiadali 3,8 miliarda członków w programach lojalnościowych, chociaż liczby te prawdopodobnie zmieniły się w związku ze zmieniającym się krajobrazem finansowym podczas pandemii. Mastercard poinformował również, że na koniec pierwszego kwartału 2021 r. w Stanach Zjednoczonych miało 249 milionów swoich kart. Miliony użytkowników programów lojalnościowych, którzy mogli nigdy nie mieć żadnej wiedzy lub posługiwania się kryptowalutami, mogą wkrótce zyskać pewną ich ekspozycję.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply