Peter Brandt: „Bitcoin przyćmi waluty i obligacje rządowe”

Brandt chwali bitcoina

Popularny analityk i trader kryptowalut nazwał Bitcoin nowym standardem przechowywania wartości, który może zastąpić waluty papierowe i obligacje rządowe.

Peter Brandt powiedział, że dorastał w erze „wrogich przejęć przedsiębiorstw”, które stały się pożywką dla „Wall Street Journal” i Bloomberga. Dziś jest jeszcze poważniejszy problem z przejęciami.

Bitcoin jest nowym standardem oszczędzania, ma potencjał, aby stać się alternatywą dla konwencjonalnych pieniędzy i obligacji. Waluty krajowe raczej nie znikną: dolar amerykański, jen i euro będą w dalszym ciągu używane do zakupów artykułów spożywczych i płacenia za benzynę, argumentował Brandt.

Ale władze będą stale emitować nowe pieniądze, na przykład banknoty studolarowe. A ludzie będą przechowywać swoje zgromadzone oszczędności w bitcoinach.

Peter Brandt często analizuje kurs BTC i ostatnio poczynił optymistyczną prognozę: „Bitcoin wzrośnie do 200 000 dolarów jesienią 2025 roku„.

Wcześniej trader wątpił, czy nadchodzący kwietniowy halving może zmienić nastroje na rynku – przynajmniej nie na długo.

W zeszłym roku analityk powiedział, że to właśnie Bitcoin powinien nadać ton rynkowi finansowemu i już niedługo moneta ta „wyjdzie z cienia” akcji i złota.

Comments (No)

Leave a Reply