SEC wskazał 20 instytucji inwestujących w Bitcoin

Instytucje finansowe inwestują w Bitcoin

W ostatnim kwartale 20 inwestorów instytucjonalnych złożyło raporty do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wskazując, że mają udział w funduszu bitcoin trust (GBTC) firmy Grayscale Investments, pisze Forbes.

Wielu instytucji jest dobrze znanych, w tym Ark Invest z aktywami w zarządzaniu o wartości 4,5 miliarda dolarów i Horizon Kinetic z kwotą 5,3 miliarda dolarów. Na liście pojawiają się także nowi gracze w obszarze kryptowalut, tacy jak Addison Capital i Corriente Advisor.

Rothschild Investment Corporation, na przykład, zarządza 1,4 miliarda USD i posiada 235000 USD w GBTC, po raz pierwszy zainwestował w trust w 2017 roku. Podobno nie jest w żaden sposób powiązany z rodziną Rothschildów.

Niezwykle trudno jest uzyskać wyraźny sygnał, kto wchodzi i wychodzi z tej przestrzeni. Istnieją jednak bardzo interesujące kanały, które pozwalają ocenić zainteresowanie instytucji ”- powiedział kryptoanalityk w Ark Invest Yasin Elmanjra.

źródło: https://www.forbes.com/sites/michaeldelcastillo/2020/08/06/valuable-sec-data-on-20-institutional-bitcoin-investors-could-soon-disappear/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.