IntoTheBlock: Liczba aktywnych adresów Dogecoin przekroczyła 6 milionów

Adresów Dogecoin przybywa w szybkim tempie

Według danych serwisu IntoTheBlock ekosystem Dogecoin osiągnął 6,27 mln adresów, co wskazuje na wzrost zaufania do DOGE wśród entuzjastów kryptowalut.

Gwałtowny wzrost liczby otwieranych nowych adresów zbiegł się w czasie z rosnącą dynamiką Bitcoina, który stał się głównym motorem wzrostu na rynku kryptowalut. W tej chwili liczba aktywnych adresów otwartych przez nowych użytkowników Dogecoina w ciągu dnia osiągnęła 506 000.

Aktywność transakcyjna społeczności jest bardzo bliska najwyższego poziomu z początku 2022 r. Na początku lutego w sieci Dogecoin odnotowano aktywność około 553 tysięcy adresów, co stanowiło około 74% wskaźników aktywności z tego samego okresu przed rokiem ubiegłym.

Obecnie Dogecoin (DOGE) zajmuje ósme miejsce na rynku kryptowalut pod względem kapitalizacji aktywów z wolumenem 31,06 miliarda dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu DOGE wyniósł około 6,3 miliarda dolarów.

W ujęciu tygodniowym wartość „pieseła” wzrosła o ponad 40%. Dzienny wzrost aktywów wyniósł prawie 16% przy cenie wynoszącej 0,2155 USD.

Wcześniej amerykańska giełda kryptowalut Coinbase wysłała powiadomienie do Commodity Futures Trading Commission (CFTC) o planach uruchomienia 1 kwietnia kontraktów terminowych na Dogecoin.

Comments (No)

Leave a Reply