Vitalik Buterin: „Tokeny SHIB przekroczyły moje wszelkie oczekiwania”

Buterin zaskoczony sukcesem Shiba Inu

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin przyznał, że cena memcoinów, które przekazał na cele charytatywne, wzrosła wbrew jego przewidywaniom.

Vitalik Buterin odpowiedział na tweet reżysera „Frostwork”, Nathana Younga. Biznesmen wspomniał o organizacji non-profit Future of Life Institute (FLI), która specjalizuje się w badaniach z zakresu sztucznej inteligencji (AI).

Nathan Young był zaskoczony, że datki w tokenach SHIB na rzecz tej organizacji szacuje się na prawie 600 milionów dolarów. FLI była jednym z odbiorców SHIB od Vitalika Buterina. W maju 2021 roku współzałożyciel Ethereum spalił 410 bilionów SHIB za 7,4 miliarda dolarów, a pozostałe tokeny przekazał na cele charytatywne.

Sprawa FLI jest podobna do sprawy indyjskiej organizacji charytatywnej CryptoRelief, której Buterin również wysłał 50,6 biliona SHIB. Wartość tokenów szacowano wówczas na 1,2 miliarda dolarów.

Pospieszyłem się, aby wysłać więcej tokenów SHIB do CryptoRelief, myśląc, że za kilka dni z pewnością stracą na wartości. Musieliśmy działać szybko, aby odbiorcy mogli wypłacić 10–25 milionów dolarów, zanim kurs spadnie. I oczywiście monety SHIB ogromnie przekroczyły moje wszelkie oczekiwania” – poinformował Buterin.

Współzałożyciel Ethereum już wcześniej nie docenił rynku memcoinów. W 2022 roku skrytykował nadmierne skupienie społeczności kryptograficznej na tokenach kolekcjonerskich Bored Ape Yacht Club (BAYC), porównując NFT do kasyn. Buterin ubolewał, że gwiazdy zarabiają miliardy na NFT, gdy tokeny można wykorzystać do rozwiązywania problemów społecznych.

Comments (No)

Leave a Reply