Shiba Token przeciąża sieć Ethereum. Token urósł o 30 000% w ciągu miesiąca

Kryptowaluta SHIB

Użytkownicy Ethereum krótko mogli cieszyć się niskimi opłatami po zwiększeniu pojemności bloku. Koszt transakcji w sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty ponownie osiągnął wartości, przy których większość transakcji staje się zbyt kosztowna. Aby szybko przetworzyć prostą transakcję w celu wysłania ETH, będziesz musiał teraz zapłacić około 25$, a za wymianę aktywów na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap – 260$.

Chcę wypłacić niewielką kwotę, około 50 dolarów, w ETH z Binance do portfela MetaMask, ale prowizja jest za wysoka. Wysyłanie transakcji za niewielkie kwoty jest dosłownie niemożliwe i bezcelowe” – narzeka jeden z użytkowników.

Prawdopodobna przyczyna przeciążenia w sieci Ethereum leży w jednym tokenie – Shiba (SHIB). To kolejna wariacja na temat Dogecoin, który rozprzestrzenił się ostatnio na tle szybkiego wzrostu pierwotnego kursu kryptowalut. Z dziennym obrotem Uniswap w wysokości 2,4 mld$, SHIB-ETH stanowi połowę tej wartości. Następna para, ETH-USDT, ma wolumen obrotu 300 mln$. Płynność obu par wynosi odpowiednio 68 mln$ i 326 mln$.

Cena tokena SHIB wzrosła o 532% do maksimum, a wzrost w ciągu 30 dni wyniósł 29,500%. Strona internetowa projektu stwierdza, że ​​SHIB to „eksperyment polegający na spontanicznym tworzeniu zdecentralizowanej społeczności”.


Połowa emisji SHIB na Uniswap, druga połowa spalona

„Nazywany zabójcą Dogecoin, ten token ERC20 może pozostać poniżej centa i nadal przewyższać Dogecoina w krótkich ramach czasowych. Twórcy projektu, dodają, że zablokowali połowę emisji na Uniswap, a pozostałą połowę spalili, wysyłając ją na adres twórcy Ethereum Vitalika Buterina.

Ostatni skok ceny SHIB był początkowo związany z wiadomością od Elona Muska, który 7 maja napisał, że chce mieć szczeniaka Shiba Inu, ale dokładne przyczyny irracjonalnego wzrostu pozostają nieznane.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.