PayPal uruchamia stablecoina PYUSD

PayPal z własnym stablecoinem

Gigant płatności PayPal ogłosił uruchomienie stablecoina PayPal USD (PYUSD). Emitentem jest spółka infrastrukturalna Paxos.

Zgodnie z zapowiedzią aktywa są w pełni zabezpieczone „depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi bonami skarbowymi i podobnymi ekwiwalentami środków pieniężnych”. Kurs PYUSD jest powiązany z walutą narodową USA w stosunku 1:1.

PayPal USD jest przeznaczony do płatności cyfrowych i Web3 , a także kompatybilności z najczęściej używanymi giełdami, portfelami i aplikacjami” – czytamy w komunikacie.

Firma podkreśliła, że ​​stablecoin jest dostępny od 7 sierpnia, a w USA „zostanie wdrożony w nadchodzących tygodniach”. Klienci będą mogli:

  • przelewać PYUSD w ramach usługi oraz pomiędzy zewnętrznymi portfelami;
  • wysyłać płatności do osób fizycznych;
  • płacić za zakupy;
  • przekonwertować na dowolną z obsługiwanych kryptowalut.

Przejście na waluty cyfrowe wymaga stabilnego instrumentu, który jest zarówno cyfrowy, jak i łatwo łączy się z walutą fiducjarną, taką jak dolar amerykański” – powiedział dyrektor generalny Dan Shulman.

Z powodu ogłoszenia PayPal, przewodniczący Komitetu ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Patrick McHenry, podkreślił potrzebę wprowadzenia ustawy „stablecoin”.

To ogłoszenie jest sygnałem, że monety stablecoin, jeśli zostaną wyemitowane zgodnie z jasnymi ramami regulacyjnymi, obiecują być naszym głównym systemem płatniczym XXI wieku” – napisał.

PayPal USD jest oparty na blockchainie Ethereum zgodnie ze standardem ERC-20 . Firma wierzy, że „stablecoin” ułatwi przelewy i płatności międzynarodowe, a także będzie promować dalsze przyjmowanie zasobów cyfrowych.

Począwszy od września 2023 r. Paxos będzie publikować comiesięczny publiczny raport na temat rezerw PayPal w USD” — dodał PayPal.

Comments (No)

Leave a Reply