Tether ma nadwyżkę zabezpieczenia stablecoinów USDT

Czasy, kiedy Tether nie był pokryty gotówką i innymi zabezpieczeniami minęły.

Ardoino zacytował użytkownika Twittera, który napisał, że niepełne zabezpieczenie USDT nie jest prawdą. Wcześniej prawnik firmy potwierdził, że USDT jest zabezpieczony ekwiwalentami fiducjarnymi w 74%, a resztę stanowią inne instrumenty finansowe, przede wszystkim pożyczka udzielona z rezerw Tether na siostrzaną giełdę Bitfinex.

„W niedawnym podcastie Ardoino i prawnik Stuart Hegner wielokrotnie stwierdzali, że USDT ma pełne wsparcie. Te 74% odnosi się do 2018 r., kiedy pozostałe 26% pochodziło z zabezpieczenia. Teraz pożyczka nie przekracza 2,5%, a USDT ma nadwyżkę zabezpieczenia”.

W międzyczasie rozwój wydarzeń związanych z szykanowaniem Bitfinex and Tether przez nowojorską Prokuraturę Generalną w związku ze wspomnianą pożyczką nadal się rozwija. Dziś okazało się, że spółka dominująca giełdy i emitent iFinex Inc wystosowała do Sądu Najwyższego w Nowym Jorku wniosek o ponowne odroczenie przekazania dokumentów do prokuratury. Według prawników zajmie to firmie 30 dni.

Dokumenty miały zostać przekazane do 15 stycznia. Data ta została również wyznaczona w wyniku przesunięcia terminu 16 grudnia. Firma zwróciła uwagę, że wysłała już „znaczną ilość” materiałów, ale nadal potrzebuje czasu, aby uzyskać dodatkowe uzgodnione dokumenty.

„Strony będą potrzebowały jeszcze kilku tygodni na udzielenie dodatkowych informacji, a prokuratura – na ich przestudiowanie i ewentualne omówienie dalszych działań”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.