Paxos wprowadzi stablecoina USDP w sieci Solana

USDP na sieci Solana

Firma Paxos zajmująca się infrastrukturą Blockchain ogłosiła wprowadzenie na rynek stablecoina USDP w sieci Solana od 17 stycznia 2024 r.

Początkowo USDP działało tylko w sieci Ethereum. Przedstawiciele Solany zauważyli, że wsparcie dla ich blockchainu zwiększy prędkość transakcji i obniży opłaty.

Ekspansja […] stanowi ważny krok w kierunku powszechnego przyjęcia monet typu stablecoin wśród codziennych konsumentów” – powiedział Walter Hessert, dyrektor ds. strategii firmy Paxos.

Firma podkreśliła, że ​​produkty i platforma Paxos Trust Company LLC podlegają regulacjom Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS).

Nadzór regulacyjny gwarantuje, że Paxos buduje wyłącznie rozwiązania w oparciu o protokoły blockchain przy maksymalnym bezpieczeństwie i integralności” – czytamy w komunikacie.

W listopadzie firma blockchain otrzymała co do zasady zgodę od władz Singapuru na wprowadzenie na rynek nowej „stabilnej monety” powiązanej z dolarem amerykańskim.

Wcześniej Paxos wypuścił stablecoina PYUSD opartego na Ethereum od giganta płatniczego PayPal. Zasób wywołał kontrowersyjną reakcję członków społeczności kryptograficznej. Niektórzy uważali, że moneta przyczynia się do masowej adopcji aktywów cyfrowych, inni wskazywali na ryzyko centralizacji.

Przypomnijmy, że w lutym NYDFS wszczęło śledztwo w sprawie Paxos. Organ regulacyjny nakazał później firmie zaprzestanie produkcji BUSD.

Comments (No)

Leave a Reply